Günde iki defa karantina kontrolü yapılacak

Akyazılı muhtarlarla bir araya gelen, Kaymakam Yakup Güney, karantina altında bulunan şahısların yapılan düzenleme ile günde iki defa kontrol edileceğini ifade etti

Günde iki defa karantina kontrolü yapılacak

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, muhtarlarla bir araya geldi. İlçe Sağlık Müdürü Sevda Gürsel’inde katıldığı toplantıda, korona tedbirleri kapsamında, denetim ekiplerin faaliyetleriyle ilgili yeni düzenleme hakkında bilgi verildi. Yapılan toplantıda muhtarların ekiplere destek vermesi, karantina altında olan kişilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına da etkin görev almaları gerektiği vurgulandı. Toplantıda, Sağlık Bakanlığının aldığı tedbirlere uymayanlara uygulanacak cezalar hakkında da bilgilendirmede bulunuldu.

GÜNDE İKİ KONTROL

Kaymakam Güney, Sağlık ekiplerinin ve muhtarların bu süreçte üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yaptıklarını ifade ederken, karantina altında bulunanların kontrollerinin artık günde iki defa yapılacağını söyledi. Karantina altında bulunanların mutlaka bu süreci evlerinde geçirmesi gerektiğini ifade ette Kaymakam Güney, “Bu konuda kimseye taviz verilmemeli. Herhangi bir sıkıntı olduğunda konuyu derhal ilgili makamlara iletin” dedi.

banner3
YORUM EKLE