Hastane kantinine kilit vuruldu!

Karasu Devlet Hastanesi’nin iki kantini de kapıya kilit vurdu. İşletme maliyetlerinin kirayı karşılamamasından dolayı kantinlerin kapatıldığı öğrenildi. Su veya basit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen hasta ve hasta yakınları hastane içindeki makineleri kullanıyor.

Hastane kantinine kilit vuruldu!

YÜKSEK İHALE
Hastane ve okul kantinlerinde ihale süreçlerinde fiyatların yükselmesi öğrenci ve hastaların zorda kalmasına neden oluyor. Son olarak Karasu Devlet Hastanesi kantin ihalesi yüksek fiyatla sonuçlanmıştı. İki kantini bulunan hastanenin yaz aylarındaki hasta sayısı hayal edilmiş ancak evdeki hesap çarşıya uymamıştı. Yas ayları ortalarında hastanenin ana kantini kapatılmış ve vatandaşlar Acil Servis tarafındaki kantine yönlendirilmeye başlanmıştı.

KİRA ÖDENEMİYOR
Kantinden elde edilen gelir kiranın ödenmesine imkan vermiyor. Geçtiğimiz hafta ortasında da Hastane’nin Acil Servis tarafındaki kantin kapısına kilit vurmak zorunda kaldı. Yüksek kira maliyeti ve düşük gelir kantinin hizmet vermesine imkan sağlamıyor. İhale yasasına göre kurum kantini yeniden ihaleye çıkacak. Ancak ihaleye çıkacağı bedel daha önce ödenemeyen bedelden daha düşük olmayacak. Bu şekilde olursa yeni girişimcinin de kar etme şansı yok.

MAKİNEDEN ALINIYOR
Hasta yakınları ve hastane personeli kantinden almaları gereken basit ihtiyaçlarını otomatlardan karşılamak durumunda kalıyor. Tahlil sonucu beklemek durumunda olan hasta ve hasta yakınlarının kantinde dinlenme ve çay içme imkanı da bulunmuyor. Soruna kalıcı bir çözüm bulunup bulunmayacağı bilinmiyor. Hastane yönetiminin bu konuda yapabileceği bir şey de bulunmuyor. Hasta yakınları ise sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyor. Haber Merkezi
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER