HASTANE VAR DOKTOR YOK!

Şehrin güneyine hizmet vereceği söylenerek açılan Geyve Devlet Hastanesi'nde bir yıldır kadın doğum doktoru bulunmuyo.

HASTANE VAR DOKTOR YOK!

Sakarya’ya yapılan sağlık yatırımları rakamlarla anlatıldığında her şey güllük gülistanlık görünüyor. Hendek, Akyazı, Karasu ve Geyve ilçelerine yapılan milyonluk hastaneler ya hekimsizlikten ya da cihaz eksiğinden millete hizmet veremiyor. Hendek’ten yükselen sese Karasu ardından Geyve’de eklendi. Geyveliler kadın doğum hekimi ve yardımcı personel eksiğinin giderilmesini istiyor.

BÖLGE HASTANESİ OLACAKTI
Geçtiğimiz yıl büyük umutlarla açılan ve bölge hastanesi olacak, yoğun bakım olacak vaadiyle yetkililerin dilinden düşmeyen Geyve Devlet Hastanesinde 1 yıldır kadım doğum uzmanı yok. Bu durum vatandaşların tepkisine neden olurken tedavi olmak için hastaneye gidenler eksiklikler nedeniyle adeta isyan ediyor.Hastanedeki eksikler nedeniyle sürekli şehir merkezine gelmek durumunda kalan vatandaşlar “Bu kadar masrafa gerek yoktu. Biz ilçemizde ki görkemli binada değil şehir merkezinde sağlık hizmeti alıyoruz”
basit bir durum için bile hastayı il merkezine götürmek zorunda kaldıklarını söylüyorlar.

ÇEVRE İLÇELERLE 100 BİN NÜFUS
Geyve Devlet Hastanesi konum itibariyle Geyve başta olmak üzere, Taraklı, Göynük, Pamukova hatta Osmaneli ilçesinden bile hasta kabul ediyor. Yapım aşamasında bölgeye hitap edecek denilen hastane kendi derdine bile derman olamıyor.Durum böyle olunca toplamda 100 bin nüfusla bölgeye şifa olması gereken Devlet Hastanesi uzun süredir kadın doğum başta olmak üzere uzman hekim eksikliği yaşıyor. 100 binden fazla insana hizmet vermesi beklenen hastanenin eksikleri vatandaşı şehir merkezine gitmek zorunda bırakıyor
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE