Hem SUBÜ hem Karasu kazanacak

MHP Karasu İlçe Başkanı Kara, Karasu basınıyla bir araya gelerek bir açıklama yaptı. İlçe gündemine ilişkin değerlendirmede bulunan Kara, SUBÜ kampüsünün Karasu’da bulunmasına ilişkin çalışmaları yürüttüklerini belirterek, “Hem SUBÜ’nün hem de Karasu’nun kazanacağı bir oluşum gerçekleştirilmeli” dedi.

Hem SUBÜ hem Karasu kazanacak

sakaryayenihaber.com – Nevtan ANGÜN

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Pazartesi günü saat 14:00’da ilçe basınıyla parti binasında bir araya gelerek bir açıklama yaptı. Pazar günü gerçekleştirdikleri MHP İl Kongresi’nde Karasu’dan 40 il delegesinin oy kullanma hakkına sahip olduğuna değinen Kara, “Bu noktada Karasu’nun MHP açısından önemli bir konumda olduğu bilinmeli” dedi. İl Kongresi’nde partinin önde gelen isimlerinden Recep Ali Küçük, İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevine devem edecek.

Karasu sahilinde yaz sezonu görev yapan cankurtaranlara kışın da istihdam sağlanması gerektiğini ifade eden Başkan Kara, “Yaz kış denizi kullanılan, limanı olan ve balıkçılık sektöründe ciddi mesafe kat etmiş bir ilçeyiz. Bir kısmı sahilimizde bir kısmı da Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği’nde görevlendirilebilir” dedi. İlçe hastanesinde doktor eksikliğinin kronikleştiğini de belirten Kara, hastanenin hem Karasu, hem Kocaali hem de Kaynarca ve Ferizli’ye hizmet edecek donanımda olması gerektiğinin altını çizdi.

Karasu biçilmiş kaftan

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kampüs ihtiyacını Karasu’nun karşılayabileceğini ve ilçe olarak talip olduklarını da ifade eden Kara, “Bununla ilgili tüm hazırlıkları en ince ayrıntısına kadar gerçekleştirdiğimizi ifade ettik. Karasu’ya orta vadede 30 bin civarında öğrencinin geleceğini düşünürsek bu projenin bölge için ne denli önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Bulunan bölgenin gerek konumu gerekse büyüklüğü ve zahmetsizliği bu alanın üniversite kampüsü olarak biçilmiş kaftan olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Geçtiğimiz hafta Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervi için tesislerin Karasu’ya kurulmasının gündeme geldiğini hatırlatan Münir Ali Kara, “Bu durum ilçemizdeki heyecanı üst seviyeye çıkardı. Ancak geçtiğimiz hafta Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı adına doğalgazın ilk etapta 12 ilde indirimli kullanılması ile ilgili yapılan açıklamada Sakarya’nın adı yer almadı. Bu konu ile ilgili olarak da gerekli adımların atılacağını ve konunun takipçisi olacağımızı ifade etmek isteriz” sözlerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 10:29
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akcapakca
Akcapakca - 4 hafta Önce

Kusura bakmayında yolda yürürken sataşacak adam arayan karasu halkının buna hazır olduğunu düşünüyorum...

Ersen Martin
Ersen Martin - 4 hafta Önce

Sayın başkanım; karasuya 30 bin öğrenci gelsin kurgusuyla kampüs burada olsun demeyi çok doğru bulmuyorum. Siz bence kampüsten ziyade öncelikle oradaki yüksekokula sahip çıkmalısınız. Karasu Daha 500 öğrenciye sahip çıkamazken onlara gereken desteği veremezken kampüs burada olsun denmemeli. Bence kampüsten ziyade orayı el üstünde tutunki öğrenci sayısı artsın. Bakın evvelki seneki haberlere karasudaki kyk yurdunu bile açılmıyordu öğrenci eksikliğinden. Sadece sayın başkan değil; tüm karasu erkanının öncelikle mevcut okul için birşeyler yapması gerekli, Kampüs Burda olsun olmasından ziyade...

SIRADAKİ HABER