Hendek Belediyesi'nden 16 personel çıkarıldı

Hendek Belediyesi’nde önceki gün 16 sözleşmeli memur işten çıkarıldı. Başkan Turgut Babaoğlu işten çıkarılan personele mahkeme yolunun açık olduğunu belirterek, isteyenlerin dava açabileceğini söyledi.

Hendek Belediyesi'nden 16 personel çıkarıldı

Hendek Belediyesi’nde önceki gün 16 sözleşmeli memurun iş akdi feshedildi. Personele gerekçe olarak eğitmen kadrosunda görev yaptıkları belediyede böyle bir kadronun bulunmadığı gerekçesi sunuldu. Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve belediye avukatı Gökhan Bilgin önceki gün personelle bir toplantı gerçekleştirdi. 

HUKUKİ YOLLAR AÇIK

Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda personele hukuki yolların açık olduğu ve isterlerse belediyeyi mahkemeye verebileceği vurgulandı. Personel, Başkan Babaoğlu’nun seçim öncesinde kimseyi çıkarmayacağının sözünü verdiğini belirterek, “Çıkarılan bir kısım personel şirket üzerinden yeniden geri dönecek. Bu adaletsizlik” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 15:26
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Toktaş
Murat Toktaş - 8 ay Önce

Yazılan haberde bir yanlışlık var, eğitmen kadrosu belediye norm kadrosunda bulunmasına rağmen, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların 4 sayılı cetvelinde bulunmuyor. İlgili esasların 15. Maddesinde ise 4 sayılı cetvelde bulunmayan hiçbir unvanda sözleşmeli personel çalıştırılamaz deniliyor. Bu düzeltmeyi yaparsanız daha doğru olur.

Ramiz dayı
Ramiz dayı - 8 ay Önce

Murat toktaş bey o kadar eminsiniz yani sözleşmeli personel alımında aranan şartlar 03.01.2020 çıkan genelgede belirtiliyor 657 ye tabi olan şartlar ile 5393 e bağlı şartlar eğitmen kardosu için geçerli değil ki eğitmen kadrosundan sözleşmeli olup yasayla normal kadro alan insanlar var o zaman onlarında kadroları iptal olsun

SIRADAKİ HABER