Hendek'in içme suyuna ne karıştı?

Hendek'te Çarşamba akşamı içme suyundan gelen rahatsız edici kokuyla ilgili bir açıklama da Hendekli siyasetçi İyi Partili Ümit Dikbayır'dan geldi

Hendek'in içme suyuna ne karıştı?

Çarşamba akşamı SASKİ'nin Hendek'e sağladığı içme suyundan rahatsız edici koku gelince sular kesildi. SASKİ, olayla ilgili inceleme başlattı. 

AKP Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, konuyla ilgili açıklamasında; " su probleminin dışarıdan müdahale ile gerçekleşmiş bir vaka olduğu" ifadelerini kullanırken, Hendek Belediyesi ise SASKİ'nin analiz için numuneler aldığını ve  olayın çok yönlü araştırılacağını kaydetti. 

DİKBAYIR DA AÇIKLAMA YAPTI 

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, geçtiğimiz günlerde Hendek’te içme suyu şebekesinde meydana gelen kötü koku şikayetleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Kendisine ait sosyal medya hesabında açıklamalarda bulunan Dikbayır, konunun takipçisi olacağını belirterek konunun üzerinin örtülmesine müsaade etmeyeceğini belirtti.
İşte Dikbayır’ın o paylaşımı;
Hendek Belediyesinin su deposuna dışarıdan bir madde (Mazot) karıştırıldığı iddiaları tarafıma ulaşınca önce inanamadım, ancak sosyal medyada bile tartışılır hale gelen bu konu hakkında bilgi almak için Sakarya Valisi, İl Jandarma Komutanı ve Emniyet Müdürü ile görüşmeler yaptım.
Hendek halkı adına süreci titizlikle ve dikkatle takip edeceğim. Hiç kimsenin, ama hiç kimsenin siyasi hesaplaşmasının ve itişip kakışmasının bedelini Hendek halkına ödetmesi asla kabul edilemez. Hendek halkı sizin siyasi oyunlarınızın piyonu değildir!
Böylesi alçak bir insanlık suçunu işleyenlerin yakalanıp Türk Adaletine teslim etmek için başta Hendek Belediyesi ve Sakarya BŞB neden bir suç duyurusunda bulunmamıştır? Dikmen Balkayadaki su deposunun kilidi ve güvenlik kamerası dahi neden yoktur bu en basit önlem bile neden alınmamıştır. Hiçbir hal ve durumda kol kırılsın yen içinde kalsın tavrı ile hareket edemezsiniz! Suyun Analiz edilen sonuçlarında ne çıkmıştır? Bu insanlık suçunun üstünün örtülmesine müsaade etmeyeceğim. Hendek halkı ve insanlık adına süreci dikkatle takip edeceğimizi ve ne gerekirse yapacağımızı vatandaşlarımıza saygı ile duyuruyorum.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 21:43
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER