Hendek'te sokak ve parklarda çocuk sesleri yankılandı

Hendek’te 0-14 çocuklar dışarı çıktı, cadde ve sokaklar çocuk sesleri ile yankılandı.

Hendek'te sokak ve parklarda çocuk sesleri yankılandı

Koronavirüs salgını dolayısıyla dışarı çıkması yasaklanan 0-14 yaş arası Hendekli çocuklar haftalar sonra dışarı çıkmanın heyecanını yaşadı.
Uygulanan yasağın ardından 0-14 yaş arası çocuklara bugün 4 saatliğine sokağa çıkma izni verilirken, Saat 11.00'de başlayan izinle çocuklar günler sonra sokağa çıktı.
Haftalar sonra dışarıya çıkmanın heyecanını yaşayan çocuklar, güzel havanın tadını çıkardı. Şehir merkezinde cadde ve sokaklar çocuk sesleri ile yankılanırken, kimi çocuklar bisiklete bindi, kimisi paten sürdü, kimisi de top oynayarak parklarda koşmayı tercih etti.
Çocuklar çok mutlu oldu
Çocuklarıyla vakit geçiren Vatandaşlar, "uzun zaman sonra yasağın ardından çocuklarımızla dışarı çıktık. Çocuklarımız yaklaşık 45 gündür dışarı çıkmıyorlardı, havaların da güzelleşmesiyle ile bu nefes izni iyi oldu. Çocuklarımız ile birlikte bizler de mutlu olduk" ifadelerine yer verdiler.
Günler sonra dışarıya çıkan çocukların şaşkınlığı gözlerden kaçmazken, Aileler de çocuklarına eşlik ederek güzel vakit geçirme şansı buldular. MEHMET KAVİS

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER