Hendek vites yükseltti! Babaoğlu'nun hedefleri büyük

İlçede yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “2019’un Nisan ayında başladığımız görevin yaklaşık 7 ayını pandemi yasakları ile geçirdik. Ancak durmadık, çok çalıştık” dedi 

Hendek vites yükseltti! Babaoğlu'nun hedefleri büyük

Mehmet KAVİS'in haberi

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hendek Belediye Başkanı seçilen Turgut Babaoğlu, göreve geldiği ilk günden bu yana yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili Hendek Temsilcimiz Mehmet Kavis’e açıklamalarda bulundu 
‘PROJELER HAYAT GEÇİYOR’
Söz verdiği projeleri hayata geçirirken, birçok projeye de başladıklarını söyleyen Babaoğlu, “Kendi imkanlarımızla Zeki Cömert parkını, Uludere Tesislerini yeniledik. Yeşilyurt İş Merkezlerini tamamlayarak esnafımıza teslim ettik. Buraya şimdi güzel bir meydan kazandırıyoruz. Sosyal yardım mağazasını ve mezbahanemizi açarak, Hendek’imizin hizmetine sunduk. 2019’un Nisan ayında başladığımız görevin yaklaşık 7 ayını pandemi yasakları ile geçirdik. Ancak durmadık, çok çalıştık” dedi. 
‘PARAMIZ YOK DEMEDİM’
‘Hiçbir zaman şu kadar borç var, paramız yok gibi sözler kullanmadım’ diyen Başkan Babaoğlu, “Hendekliye hizmet verdik, imkanlar dahilinde hizmet ediyoruz. Biz hiç bahane üretmiyoruz, boş lafta üretmiyoruz. Zamanımızı ve tüm enerjimizi Hendek için harcıyoruz. 2019 yılı gelirimiz 49 milyon lirada kaldı. Buna göre çalışıp hizmet ürettik. Hizmetlerimizi vatandaşımız görüyor. Bundan rahatsız olanlar hizmetlerimizi karalayıp, bizi gereksiz zaman kaybına neden olacak polemiklerin içine çekmek istiyorlar. Boşuna uğraşıyorlar” diye konuştu.
ULAŞIM EYLEM PLANI
İlçeler arasında ilk kez Ulaşım Eylem Planını hayata geçirdiklerine dikkat çeken Babaoğlu, “Plan mühendisler tarafından çok beğenildi ve büyükşehir tarafından onaylandı, şimdi uygulanıyor. Şehir trafiği nefes alacak. ‘Yollar daraldı’ diye sitem edenler oluyor. Gelişmiş ülkelerde ve Sakarya’da bakın yollar, orta refüjler daraltmış gibi görülse de bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış düzenlemeler içermektedir. Zamanla alışılacak. Plan tamamıyla hayata geçtiği zaman, Hendek ulaşımdaki konforu fark edecek” dedi.  
TEMEL ATMA VE AÇILIŞ TÖRENLERİ
Babaoğlu, “Süleyman Seba Spor Kompleksi, Toplu konut, Nitelikli İstihdam Merkezi, Afet ve Koordinasyon Merkezi ile Alparslan Türkeş Yaşam Parkı’nın startını verdik. Bu projelerin temel atma törenleri yapılacak. Hendek’te bir hizmet açılacak, yeni bir hizmetin temeli atılacak. Allah’ın izniyle geleceğe güvenle bakan, yerinde durmayan, kabuğuna sığmayan, vizyon bir bakış açısı taşıyan, kaynakları adil ve etkin kullanan bir anlayışımız var” ifadelerini kullandı. 
SAHA ÇALIŞMALARI 
Girilmemiş mahalle ve sokaklara hizmet götürdüklerini kaydeden Babaoğlu, “Personel sayısı ve imkanlarımız belli. Sırayla tüm mahallelerimizde asfalt, yama, yol bakım, kilitli parke, bordür, yağmur suyu hattı inşa ediyoruz. 2014-2019 yıllık ortalama kilitli parke hizmetini biz sadece Dikmen ve Aksu’ya verdik. Bu hizmetlerle ilgili verileri kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız. Ekiplerimiz sahada hizmetleri arttıkça vatandaşlarımızın beklentisi de arttı. ‘Benim sokağıma neden gelmiyorsun?’ diyorlar. Geleceğiz. Hendek’in her karış toprağına hizmet gidecek. Her yerde olacağız. Hemşehrilerimiz bize inanıyor, güveniyor, güç veriyor” dedi. 
HGM ARTIK AMACINA UYGUN 
Babaoğlu son olarak şunları söyledi: “Hendek Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilmesinin ardından bu tesisle ilgili bazı eleştiriler oldu. Atıl durumda, daha öncede ihaleye çıkmış bir merkez vardı. Biz ne yaptık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile güzel bir işbirliğiyle bu alanı tam bir gençlik merkezine dönüştürdük. Binlerce genç sayısız branşta eğitimden ve etkinlikten faydalanıyor. Tam bir gençlik merkezi oldu. Bunda ne var? Amacına uygun bir sistem ortaya koyduk. Çokta güzel oldu. Hendekli ve herkeste çok mutlu oldu”
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahattin alemdaroglu.
Sebahattin alemdaroglu. - 3 hafta Önce

Yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor mücadele ediyor .ancak her kesime .ulaşmak ve yaranmak zor...daha yazmak soru getirir lütfen yapıcı olalım yardımcı olalım

SIRADAKİ HABER