İl Başkanı Serbes Karasu'daki kesintileri gündeme taşıdı

Sakarya genelinde olduğu gibi Karasu'da da oldukça sık yaşanan elektrik kesintileri, Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes'in gündeminde...

İl Başkanı Serbes Karasu'daki kesintileri gündeme taşıdı

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, son zamanlarda Karasu ilçesinden yoğun olarak elektrik kesintileri şikayeti aldıklarını söyledi.
Serbes, yaptığı açıklamada, kendilerine ulaşan Karasuluların elektrik kesintilerinden şikayet ettiklerini belirterek “Artık kesintiler herkesi bıktırmış” dedi. 
Vatandaşların kesintilerden mağdur olduğunu bildirdiklerini ifade eden Serbes, “Bizden seslerini duyurmamızı istediler. Örneğin önceki gün akşam sahilde birkaç saat kesinti yaşanmış. Kesintiler bir sonraki günde ara ara devam etmiş. Bu sıcak yaz aylarında esnaflar mağdur oluyor. Dolapları çalışmayınca bazı gıdalar çabuk bozuluyor. Bu da esnafı maddi ve manevi zarara sokuyor.” diye konuştu. 
BİR AN ÖNCE ÇÖZÜM BULUNMALI 
Karasululara, trafoların yetersizliği sebebiyle elektrik kesintilerin yaşandığı bilgisinin verildiğini aktaran Serbes, “Elektrik şirketi bu soruna çözüm bulması gerekir. Turistik bir beldemizde kesintiler hiçte hoş değil. Tatsız bir durum. Yazın bu bölgenin nüfusu artıyor. Ona göre elektrik şirketi altyapı planlaması yapılması gerekir. Sık sık kesintiler sebebiyle insanların elektrikli cihazları bozuluyor. Bu insanların zararını kim karşılayacak. Bir an önce bu soruna çözüm bulunmalı. Karasulular bunu bekliyor.” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE