İlçe Başkanları Arifiye Belediyesi için neler dedi?

AKP, CHP ve MHP Arifiye İlçe Başkanları, Arifiye Belediyesi'nin ve Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu'nun çalışmaları hakkında konuştu

İlçe Başkanları Arifiye Belediyesi için neler dedi?

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, yerel seçimlerin yapıldığı 31 Mart'tan bu yapan yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki dönem hedeflerini, Sakarya Yenihaber Gazetesi Haber Müdürü İbrahim Şener Sak'a anlattı. 

Siyasi partilerin ilçe başkanları da Arifiye Belediyesi ve Başkan İsmail Karakullukçu'nun performansını değerlendirdi. 

AKP İlçe Başkanı Ali Başar 
Malum ekonomimiz kriz dolayısıyla yeni dönemde belediyemiz büyük yatırımlara giremiyor. Ama mahallelerde parke çalışmalarıydı, yağmur sularıydı, kısacası belediyemizi çok sıkıntıya sokmayacak işlerle ilgili gayet güzel planlamasını yaptı. Adım adım ilerliyor bir sıkıntı yok. Biz memnunuz, tabi ki hepsine yetişemiyoruz, zaman alıyor. Yeni gelişen ve hızla gelişen bir bölgedeyiz. Yeni açılan imarlara göre yeni açılan yollarda ciddi sıkıntılar oluyor. İnşallah ekonomik kriz hafiflerse biraz daha kaynaklarımız çoğalırsa büyük yatırımlara girecek. Bu projeleri her şeyleri hazır. Biz elimizden geldiği kadarıyla vatandaşlarımızın sorununu gidermeye çalışıyoruz ama hepsine yetişiyor muyuz dersen yetişemediklerimiz de var.. Belediye’den beklentilerimiz bu 5 yıl süreç içerisinde kaymakamlık ayrı, belediye binası, bir gençlik binası, bir spor salonun yapılmasını bekliyoruz. Projemizin ilk başında belediye binası bulunuyor sonrasında zaten hepsini sırayla yapmak istiyoruz. 


CHP İlçe Başkanı Ali Gökpınar 
Belediyemiz 31 Mart seçimleri öncesinde halkımıza çok büyük vaatlerde bulundu yapacağım edeceğim gibi vaatleri vardı. Bu vaatleri yerine getiremedi. İlçemiz çok geri kalmış bir statüde şu anda. Bu Büyükşehir belediyemizin ve ilçe belediyemizin bu konu üzerinde çok durmadığını gösterir. Eğitim konusunda, sağlık konusunda, ulaşım konusunda belediyemiz yeterli girişimleri yapmadığı için geri kalmıştır.  Ulaşımda sıkıntı yaşanıyor. Adaray, kaldırıldı insanlar toplu ulaşım araçları özel kooperatife mecbur bırakıldı. İlçemizin bir köşesinden araca biniyorlar, Sakarya merkeze kadar iç içe gidiyorlar, ayakta yolculuk yapıyorlar. Eğitim konusunda eğitim enstitüleri burada köy enstitüleri, öğretmen okulları vardı burada kapatıldı ve eğitim arka plana itildi . Bunların çözülmesini bekledik ama halen çözüm göremiyoruz 10 Haziran meclis toplantısında Arifiye meclis üyeleri ile araya geldiğimizde, meclis üyemiz Feridun Bey, Neviye’ye de sağlık ocağı yapılsın diye öneri sundu. Fakat kabul edilmedi. Arifiyeli halkımız bunları hak etmiyor, daha iyisini hak ediyor. Birkaç yıl önce Toyota hastanemiz tadilata girerken dediler ki 1 yıl içerisinde tadilatı yapılacak ve hizmete girecek ama görüyoruz ki hala tadilat devam ediyor. 

MHP İlçe Başkanı Murat Yördan 
"Şimdilik vatandaşın hayrına olan şeylerde belediyemiz iyi çalışıyor. Geçmişten gelen eksikler var. O eksiklerde mahalle aralarındaki yollar, kaldırımlar gibi onlarda belediyenin asfalt şantiyesi olmadığı için zorluk çekiyor. İsmail Başkan geçen seçimlerde bulunduğu asfalt şantiyesini kurduğu taktirde inşallah yol çalışmaları en hızlı şekilde devam edecek. Sosyal aktiviteleri bizde meclis toplantılarında dile getiriyoruz. Herhangi bir spor salonu, bir eğlence yeri ailelerin yapısına uygun bir şekilde çalışmalar yapılacak. Şu anlık elimizde herhangi bir somut çalışma yok inşallah ilerleyen zamanlarda bu gerçekleşir. Belediyeden bizim tek beklentimiz vatandaşın hayrına yapılması gereken ne varsa onların bir an önce yapılması. Başka bir beklentimiz yok, belediyemizden şuanlık memnunuz."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 08:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakiki Öz Arifiyeli
Hakiki Öz Arifiyeli - 3 ay Önce

VAllahi ayıpya. Beldiye başkan adayı çıkartmayan Mhp nin bile ilçe başkanıyla ropörtaj yapıyorsunuz seçimden en başarılı çıkan ilçe başkanı BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İlçe Başkanı Abdurrahman TAŞ'a haberde yer vermiyorsunuz. Yazıklar olsun sizin gibi gazeteye. İsminizdeki SAKARYA'yı yerlerde süründürüyorsunuz. Akpnin artık Arifiye'de yeri yoktur! Arifiye'nin 1 numarası BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'dir!

SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort