İlk kongre Taraklı’da

AK Parti Sakarya İl Teşkilatında Gençlik Kongrelerinin ilki Taraklı’dan başladı. AK Parti Taraklı 6. olağan gençlik kongresi ile gençlik kongreleri süreci başladı.

İlk kongre Taraklı’da

sakaryayenihaber.com - Yusuf İzzettin Kömürcü

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Taraklı İlçe Gençlik Kolları 6.olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşen kongrede AK Parti Taraklı Gençlik Kolları Başkanı Arda Özkan tekrar göreve seçildi.

Taraklı Hacırıfatlar Konağı’nda açık havada koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından divan başkanlığı seçimi ile devam etti.

Faaliyet ve mali raporunun okunmasının ardından devam kongrede AK Parti Taraklı Gençlik Kolları Başkanı Arda Özkan bir konuşma yaptı. Özkan, yaptığı konuşmada “Partimizin kurulduğu günden beri bu davaya gönül verenlerden olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu süreçte benim gençlik kolları başkanı olmamın önünü açan ve hiçbir zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen çok değerli ilçe başkanıma teşekkür ederim” dedi

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başar’de bir konuşma yaptı. Başar, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi davası ümmet olanın derdi de büyük oluyor. AK Parti bugün sadece Türkiye'nin partisi değil, Türkiye sınırlarının dışında yaşayan ve Türk kimliği taşımayan milyonlarca insanın sevdası ve umudu oldu” şeklinde konuştu. AK Parti Taraklı İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı’da selamlama konuşması yaparak “Hazirun-u en kalbi duygularımla selamlıyorum, kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Taraklı 6.Olağan Gençlik kongresine katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, gençlere en büyük önemi veren partinin AK Parti olduğunu belirterek “Ak gençlik, bu ülkenin zenginliği ve dinamizminin kaynağıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatına gençlik kolları başkanı olarak başlamasından dolayı her zaman gençlere kulak verdi, sözüne değer verdi, siyasetin öznesi olarak görd,” ifadelerini kullandı.

“Sayın Cumhurbaşkanımıza gençlik olarak borcumuz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedefleri büyük bizlerde bu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Yüce, “6. olağan gençlik kongresinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Tek liste halinde gerçekleşende kongrede AK Parti Taraklı Gençlik Kolları Başkanı Arda Özkan yeniden başkan seçildi.

AK Parti Taraklı 6.Olağan Gençlik kongresine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı İl Yönetim Kurulu üyesi Kürşat Yılmaz,İl Genlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, Taraklı İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı ve partililer katıldı.

Arda Özkan başkanlığında AK Parti Taraklı İlçe Gençlik kolları yönetimine

Ali Cambazoğlu, Ömer Ünal, Fatihcan Garga, Sinan Özen, Onur Yüksel, Emrah Aktepe, Uğur Demiral, Yusuf Ak, Leyfel Çelik, Barış Dönmez, Tuna Koç ve Murat Kıratlı seçildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 23:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER