İlk RES’in montajı yapıldı

Geyve İlçesi Kamışlı Mahallesi yakınlarında  kurulması planlanan 16 adet Rüzgar Enerji Santralinden (RES) ilkinin montajı yapıldı.

İlk RES’in montajı yapıldı

Geyve İlçesi Kamışlı Mahallesi yakınlarında  kurulması planlanan 16 adet Rüzgar Enerji Santralinden (RES) ilkinin montajı yapıldı. STON Grup’ a bağlı alt firma tarafından yapılan RES lerin Geyve sınırları içinde 6 adet olacağı öğrenildi. Yapımı tamamlanan RES’ in yüksekliği 85 m. bir kanadının uzunluğu 65 m. civarında. RES ler tamamlandığında Karapürçek İlçesi sınırına kadar 16 adet olacağı öğrenilirken, İnşaat sahalarına taşımaların kolaylıkla yapılabilmesi için D-650 karayoluna bağlantı yolları yapıldı.
RES NEDİR? Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen enerji Türkiye’nin ihtiyacına önemli ölçüde katkı sağlamaya devam etmektedir. Bunlardan biri olan Rüzgar Enerji Santralleri (RES) yatırım maliyeti yüksek olmasına rağmen devamlılık ve işletme giderleri açısından diğerlerine oranda daha avantajlıdır. RES ’ler geniş bir coğrafyaya yayılan yapısıyla çevre koşullarını maksimum seviyede kullanmaktadır. RES ’ler sınırlı imkanlarla üretim yapan diğer santrallere göre bu sayesinde genişlemeye en müsait üretim santralleridir. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER