İsen kitabını Ferizli’de imzaladı

25 ve 26. Dönem Milletvekili olan Prof. Dr. Mustafa İsen’in, ‘Nalköyü’ adlı yeni kitabının imza töreni, kendi doğup büyüdüğü ilçe olan Ferizli’de gerçekleşti.

İsen kitabını Ferizli’de imzaladı

Ferizli Belediyesi’nin organizasyonuyla, Şehit Hakan Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Emniyet Amiri Yusuf Kaba, Ferizli Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz, Siyasi Parti Temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda ilgili iştirak etti.Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, belediye olarak düzenledikleri organizasyon ile ilçenin büyük değeri Prof. Dr. Mustafa İsen hocamızın bir Muhacir Köyünün Hikâyesi; Nalköyü Kitabı’nın imza gününü gerçekleştirdiklerini, İsen’in bir bilim adamı ve geçmiş dönem milletvekili olma özelliğinin ötesinde karakteri ve duruşuyla bir memleket ve Türk kültürü sevdalısı olarak Ferizli’nin yetiştirdiği önemli bir şahsiyet olduğunu söyledi.  Başkan Gündoğdu konuşmasında son olarak, Mustafa İsen’den Ferizli’nin tamamını konu alan bir kitap yazmasını istek olarak belirtti.
ÇOK ÖZEL BİR BÖLGE
İmza töreninde konuşan Prof. Dr. Mustafa İsen, “Sakarya hem coğrafisi hem de insan manzarası açısından çok özel bir bölge. Sosyal bilimler açısından da çok önemli olan bu şehir aynı zamanda önemli bir laboratuvardır. Kimlik mimariye yansır ve çok önemlidir. Yıllar sonra bu çeşitlilik olmayacak ve o süreçler de ise bu gibi kitaplar tarihe bırakılmış birer armağan olacaktır. Sakarya’nın çok renkli yapısına katkıda bulunma çabasıyla ortaya çıkan bir kitap; Nalköyü kitabı. Akademik bir çalışma olmamakla birlikte kendi bilgi ve tecrübelerimi kullanarak yazdığım bir eserdir. Önceki dönemlerde burada böylesine büyük bir nüfus ve yerleşim yoktu. Göçmen kitleleri arı kovanlarına benzer ve uygun kovan verilirse petekleri doldururlar, artık Sakarya göçmen kitlesiyle daha da doluyor. Köyler birbirinden çok farklı fakat bu durum şehirde hissedilmiyor. Köyleri Muhacir, Manav veya Abhaza köyü diye ayırmak çok kolay. Şehrimiz çok zengin ve çok farklı ki bu şehrin zenginliklerini anlatacak başkaları da olmalı. Sakarya bu kadar farklı kültürü çatışmaya düşmeden bir arada tutabilen bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Ben sadece akıp gitmekte olan bir nehirden bir avuç su aldım. Bugüne kadar 30’a yakın kitap yazdım. Doğduğum ilçede başta belediye başkanımız olmak üzere; Ferizli Belediyesi’ne kitabımın okuyucu ile buluşmasını sağlayacak bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER