Kan bağışına yoğun ilgi

Taraklı Kızılay Temsilciliği’nce Taraklı Kültürevi önünde düzenlenen kan bağışı etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kan bağışına yoğun ilgi

sakaryayenihaber.com – Yusuf İzzettin Kömürcü

Sakarya Kan Bağış Merkezi otobüsünde gerçekleştirilen etkinlik sırasında Kocaeli Umuttepe Hastanesi’nde ameliyat olması gereken bir hemşerimize verilmek üzere ihtiyaç duyulan kan için de kan bağışında bulunuldu.

Taraklı’da bağışçıların kan bağışı konusunda üst düzey bir duyarlılığa sahip olduğunu belirten Kızılay Taraklı Koordinatörü Alaattin Yılmaz, “Birbirimize ihtiyacımız var. Bir ünite kan bağışında bulunan kişi, üç kişiye hayat oluyor. Davetimize icabet ederek kan bağışında bulunan kan bağışçılarımıza, can siperane çalışan Sakarya Kan Bağışı Merkezi ekibine ve katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Taraklı’da yeni göreve başlayan Kaymakam Özgür Kaya’nın da kan bağışında bulunduğu etkinliğe İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Karadaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Harun Gündüz Yusufbey Mahallesi Muhtarı H.Nail Çelikkan ile kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladı.

banner3
YORUM EKLE