Karapürçek'te metruk binalar yıkılıyor

Karapürçek'te terkedilmiş olan, can ve mal güvenliği açısından mekruh binalar belediye tarafından yıkılıyor 

Karapürçek'te metruk binalar yıkılıyor

Karapürçek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,  tehlike arz eden terk edilmiş metruk binaların yıkımına devam ediyor.  

Karapürçek  Belediyesi, sahipleri tarafından terk edildiği için zamanla harabeye dönüşerek çökme riski oluşan, halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle şikayetlere konu olan metruk yapıların yıkımına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. 

Bu kapsamda son olarak, Cumhuriyet Mahallesinde bulunan terk edilmiş bir binanın daha yıkım çalışması tamamlandı. 

Yıkım öncesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri çevreye güvenlik şeridi çekti ve sokağı trafiğe kapattı. Yıkımdan sonra ortaya çıkan moloz ve atıklar da iş makineleri yardımıyla kamyonlara yüklenip bölgeden çıkartıldı.  

"Önceliğimiz can ve mal güvenliğinin sağlanması"  

Karapürçek  Belediye Başkanı Orhan Yıldırım , çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve ilçe  estetiğinin korunması belediye olarak önceliklerimiz arasındadır. 

Zira harabeye dönüşen metruk yapılar, İlçe estetiğini bozmasının yanı sıra, madde bağımlılarının kullandığı mekanlara da dönüştüğü için toplumsal bir sorun haline de gelmektedir. 

Bu nedenle Belediye Encümeni tarafından yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte olabilecek en kısa sürede fen işleri ekiplerimiz tarafından harabeye dönüşen metruk binaların yıkım çalışmaları yerine getirilmektedir" dedi.  

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 12:48
banner3
YORUM EKLE