Karasu Belediyesi'nde işten çıkarmalar bitti!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, tasarruf amacıyla işten çıkarmalarda kafalarındaki sayıya ulaştıklarını söyledi. Sarı, “Bundan sonra işten çıkarma olursa rutin sorunlardan olur” dedi.

Karasu Belediyesi'nde işten çıkarmalar bitti!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sarı yaptığı açıklamada, tasarruf amacıyla belediyeden personel çıkarmada hedefledikleri sayıya ulaştıklarını söyledi.  OECD verilerine göre Karasu Belediyesi’nin çalıştırması gereken işçi sayısının 120 civarında olduğunu ancak yönetimi devraldıklarında 400’e yakın çalışan olduğunu söyleyen Başkan İshak Sarı, “Personel sayımızı 240’a indirdik. Karasu’nun hizmet alanı düşünüldüğünde bu sayı ideale yakın. Bundan sonra tasarruf gerekçesi ile kimseyi işten çıkarmayı düşünmüyoruz. Olursa da her belediyede her iş yerinde yaşanabilecek gelişmelerden dolayı olur” diye konuştu.
AĞZIMI AÇTIRMAYIN
Ekim Ayı Meclisi’nde BBP’li Mehmet Çatalbaş ile tartışmalarına da açıklık getiren İshak Sarı, Çatalbaş’ın söylediği her şey kendi çıkarı için olduğunu söyledi. Sarı, “Falanca eski belediye başkanının yakını’ diye söylediklerinin arasında kendi akrabaları da var. Pek çok şey daha söylemem mümkün. Eğer beni zorlarlarsa çok daha ağır şeyleri açıkça söylerim. Kimse kendi çıkarları için siyaset yapmamalı. Az daha zorlarlarsa kamuoyu ile daha fazla şey paylaşırım” ifadelerini kullandı.
MÜDÜRLÜKLERİ HALLEDERİZ
Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne yeni atanan Tolga Eray’ın bir tedavi sürecine girmesi, Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atanan Cansu Arslan’ın Kocaali’ye tayin olması ve İmar Müdürlüğü’ndeki personel eksikliğinin hatırlatılması üzerine Başkan Sarı, “Her müdürlüğün bağlı olduğu bir başkan yardımcımız var. Bir aksama olmaması için bu başkan yardımcılarımız azami gayret gösterecek. Baktın olmuyor başkan yardımcısı geçer o müdürün yapması gereken işi yapar. Hizmetin aksamasına müsaade etmeyiz” dedi.
GURUR YAPMAYIZ 
Kendi atadıkları personelin mutlak iyi olduğunu savunmadıklarını sözlerine ekleyen Başkan İshak Sarı, “Atadığımız personel mükemmeldir iddiasında değiliz. Bizim atadığımız personelde bir yanlışlık ya da yetersizlik olursa görevden almaktan çekinmeyiz. Belediye başkan yardımcısı değişikliği gündemimizde yok. Arkadaşlarımızla uyum içinde çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
BASINLA BULUŞTU
İshak Sarı, Karasu’nun basın kuruluşları açısından en zengin ilçe olmasının avantajını kullanması gerektiğini söyledi. Sarı, “Basının bu denli zengin ve etkin olması ilçedeki yöneticilerin daha iyi denetlenmesi ve halkın isteklerinin doğrudan iletilmesi anlamına geliyor. Ancak tüm bu duruma rağmen ilçenin tanıtımı olumsuz anlamda yapılıyor. Basın mensubu arkadaşlarımızdan ilçemizin etkin tanıtımı için destek bekliyoruz” dedi. CİHAN EMRE
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER