Karasu'da Perşembe pazarı kapatıldı

Karasu Belediye Meclisi Kasım Ayı oturumunda ilçede yaz aylarında haftada iki gün kurulan pazarın kış aylarında kapatılmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca muhtarlık müdürlüğü kurulması da karara bağlandı.

Karasu'da Perşembe pazarı kapatıldı

Pazartesi günü gerçekleştirilen Karasu Belediye Meclisi’nde 5 madde gündeme geldi. İlçede haftanın iki günü açılan halk pazarı artık sadece pazartesi günleri açılacak.  İkinci madde olarak Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve atıl kalan makinelerin satılması ile ilgili konu görüşüldü. Konuyla ilgili bilgi veren Fen İşleri Müdürü Ali Güz makinelerin artık kullanılmasının ya da onarılmasının mümkün olmadığı bilgisini verdi. Yapılan oylama neticesinde atıl durumdaki makinelerin ihale ile satılmasına karar verildi.
MUHTAR MÜDÜRLÜĞÜ
Karasu Belediye bünyesinde bulunan Emlak İstimlak Müdürlüğü’nün kapatılmasına da karar verilen oturumda muhtarların belediyede muhatap bulması ve Büyükşehir ile uyumlu çalışmak açısından Muhtarlık Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı. Son gündem maddesi olarak da yeni oluşturulan Muhtarlık Müdürlüğü’nün görev ve yetkilerinin belirlenmesi ile ilgili konu Karasu Belediyesi Hukuk Komisyonu’na havale edildi. Meclis’te ayrıca OSB Mütevelli Heyet Üyeliği seçimi konusunda usul hatasının yapılıp yapılmadığı konusunun incelenmesi de gündeme geldi.
SAHİLE YENİ PROJE
Toplantının son kısmında Karasu Belediyesi tarafından sahil kesiminde yapılması planlanan düzenleme ile ilgili bir sunum yapıldı. Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan tarafından yapılan sunumda yeni düzenlemenin Küçük Boğaz kenarından başlanacak düzenlemede gidiş geliş şeklinde olan Doğu Karadeniz Caddesi’nin üç ya da iki şeride düşürülmesi, yürüyüş yollarının ve bisiklet yollarının konulması gündeme gelecek. Kumsaldaki işletmelere de düzenleme getirecek yeni projenin şubat ayı gibi ihale aşamasına gelmesi de planlanıyor.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER