Karasu'da yeni dönemin ilk arsa satışı için yetki!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 2020 yılının ilk arsa satışı için Meclis’ten yetki aldı.

Karasu'da yeni dönemin ilk arsa satışı için yetki!

Karasu Belediyesi’nin 46 milyon liralık kredi kullanımından kaynaklı yüklü bir borcun altında olduğunu söyleyen İshak Sarı Ocak Ayı Meclisi’ne arsa satışını getirdi. İlçenin gözde mahallelerinden birinde değeri 1 milyon lirayı aşması beklenen arsanın satılması AKP’li ve MHP’li üyelerin oyları ile Meclis’ten geçti. CHP Grup Başkanvekili Mustafa İngenç, “Arsa satarak kaynak oluşturmak sağlıklı bir yöntem değil. Daha kalıcı gelirler lazım” dedi.

KAYNAK OLUŞTURUYORUZ

Kredi ödemesi altı aylığına ertelediklerini ancak bu sürenin de önümüzdeki ay dolduğunu söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Kredi ödemesini bir kez daha ötelemek için gayret ediyoruz. Eğer bunu başaramazsak önümüzdeki aydan itibaren bırakın hizmet etmeyi maaşları bile ödeyemez duruma geliriz” ifadelerini kullandı.

46 MADDELİK MECLİS

Karasu Belediye Meclis Salonu’nda yapılan oturumda 46 madde karara bağlandı. İhsaniye Mahallesi’nde bulunan mera vasfındaki arazinin belediyeye tahsis edilmesi konusunda CHP’li üyeler ile AKP’li Başkan arasında tartışma yaşandı. Toplantıda ayrıca geçen ay Hukuk Komisyonu’na havale edilen ilçedeki üst geçide Şehit Jandarma Komando Doğan Ülker adının verilmesi ile ilgili uzlaşı sağlanamadı. Hukuk Komisyonu üst geçidin adını “Karasu Şehitler Köprüsü” olarak belirledi. Üst geçidin adı da bu şekilde belirlenmiş oldu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER