"Karasu dünyaya açılan bir kapıdır"

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, ilçenin genel yapısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"Karasu dünyaya açılan bir kapıdır"

Kaymakam Mercan yaptığı açıklamada, Acarlar Longozu'nun ilçenin doğal harikalarından biri olduğunu ve her dönem yerli ve yabancı turistleri ağırladığını söyledi.

Longozun gelişimi ve rekreasyon alanlarının oluşturulmasına yönelik proje hazırlandığını ifade eden Mercan, çalışmalarla longoza gösterilen turizm değerinin artacağını belirtti.

Aziz Mercan, ilçede turizm, tarım ve sanayide ilçenin doğal yapısını bozmadan bilinçli bir şekilde çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Karasu'nun yapısı açısından büyümeye müsait bir ilçe olduğuna değinen Mercan, "İlçede limanımız var. Karasu bu yönden dünyaya açılan bir kapıdır. Bugün yük gemileri yarın ise ülkeler arasında yolcu taşıyan gemiler de hizmet verecektir. Bunun için de Karasulu iş adamlarımızla ve halkımızla bu gelişmeleri yakından takip etmek istiyoruz." diye konuştu.

Anadolu Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan sarıca
ayhan sarıca - 1 ay Önce

Karasu nun dünya markası olması için, anayol ile deniz arasındaki o iğrenç, bir o kadarda sağlıksız ve dahi depreme karşı da güvenliksiz olan binaların yıkılması ve adam gibi bir şehir planlaması ile yeniden inşa edilmesi gerekli.
Liman kenti mi olacak, sahil kasabası mı olacak, Turizm merkezimi olacak. Ticaret merkezi mi olacak. Eğitim üssü mü olacak. Hepsini birlikte mi sağlamaya çalışacak. Karasu nun gerçek sahipleri önce buna karar vermeli. Kontrolsüz ne olacağı belli olmayan rastgele bir genişleme yaşanıyor.
O harika doğal güzelliğin içine etmişiz. kalitesiz düzensiz yapılaşma ile.
Değişim olacağına da inanmıyorum. Umutsuzum.
Bir yandan da gerçek budur.
Saygılar

SIRADAKİ HABER