KARASU ESNAFINDAN İŞGALİYE TEPKİSİ

Karasu Atatürk Bulvarı üzerinde hizmet veren küçük esnaf, dükkanlarının önüne koydukları 2 masa, 8 sandalye için belediyenin 2 bin TL işgaliye parası istemesine tepki gösterdi, esnafa CHP'de destek verdi.

KARASU ESNAFINDAN İŞGALİYE TEPKİSİ

“İNSAFLI OLUN”
Karasu İlçesi Atatürk Bulvarı esnafları, belediye tarafından sezonluk 2 bin TL işgaliye parası istenmesine tepki göstererek, imza topladılar. İmzalı dilekçeleri ile birlikte basın açıklaması yapan esnafa CHP Karasu İlçe Örgütü'nün yanında CHP İl Başkanı Erdoğan Isır'da destek verdi. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Taşkın Cüneyt Ekşi, Karasu Belediye Meclis üyesi Çetin Ülker' de Atatürk Bulvarı esnafının yanında yer alarak, belediyenin esnafa karşı daha insaflı olması çağrısında bulundular.
“ÇOK FAHİŞ ”
Esnaflar,  sezonluk 2 küçük masa 8 adet sandalye için 2 bin TL ödeme yapıldığı takdirde dükkanlarının önünü kullanabileceklerine belirterek; “Aksi takdirde alanların boşaltılması gerektiği bildirilmiştir. Buna binaen de tarafımızca kullanılan alanlar boşaltılmak durumunda kalınmıştır. Kabul etmek gerekir ki takip edilen tutar biz küçük esnaflar için çok fahiş ve adil değildir. Şöyleki bizler içecek ağırlıklı hizmet vermekteyiz. Talep edilen işgali harcının ödenmemesi için sezonda ortalama 1500 adet çay satmamız gerekmektedir. 1500 adet çay satıldığı takdirde yalnızca tahakkuk edecek olan işgal harcının kazanılması mümkün olacaktır. Çayı, elektriği, tüpü, servis personeli giderleri bunun içinde hiç yok. Kazanmadan, neyi belediyeye ödeyeceğiz” dediler.
“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, belediyenin uyguladığı fahiş fiyatı indirmesini istedi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜCÜNÜZ KÜÇÜK ESNAFA YETİYOR
GÜCÜNÜZ KÜÇÜK ESNAFA YETİYOR - 1 yıl Önce

Suriyelilere izin verip ruhsatlı veya ruhsatsız Suriyelilere işyeri açma izni veriyorsunuz kaç para ruhsat parası aldınız vergi levhaları var mı Neden kontrol etmiyorsunuz zabıta ne iş yapar akşama kadar yapmaktan başka ne iş yapıyorlar

SIRADAKİ HABER