Karasu meclisinde senaryo tartışması

Karasu Belediyesi Meclisi’nde konuşan BBP’li üye Mehmet Çatalbaş’ın, belediyenin bir kişiye düzenli olarak danışmanlık maaşı ödemesiyle ilgili eleştirisine Başkan İshak Sarı, “Siz senaryo yazıp gelip burada oynuyorsunuz” dedi.

Karasu meclisinde senaryo tartışması

FATURA KESİLMİŞ
Karasu Belediye Meclisi önceki gün toplandı. 2 saat 20 dakika süren meclis oturumunda 9 madde görüşülerek karara bağlandı. BBP’li Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş gündem dışı yaptığı konuşmada, “İşten çıkarılan personelin ahını aldınız. Gönül belediyeciliği dediğiniz gönüller yıktınız” dedi. Çatalbaş ayrıca Karasu Belediyesi’nin bir çalışanının belediyeye aylık düzenli olarak danışmanlık faturası düzenlediğini söyledi. Faturanın fotokopisini de Meclis’e sunan Çatalbaş “Bu durum müfettişin de dikkatini çekmiş ve sizi uyarmış” ifadeleri ile Belediye Başkanı İshak Sarı’ya yüklendi.
SENARYO YAZIYORSUNUZ
Çatalbaş’ın sözünü bitirmesinin ardından konuşan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Ben sizin kuyruk acınızı çok iyi biliyorum” dedi ve telefonundan Çatalbaş’ın konuşması ile ilgili haberi okudu. Başkan Sarı, “Bu haber bana üç gün önce geldi. Haberde sizin konuşmayı yaptığınız ve mecliste gündem olduğunuz yazıyor. Siz senaryo yazıp gelip burada oynuyorsunuz” dedi. Sarı’nın ardından kürsüye gelen Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan da faturaların doğru olduğunu ve bu şekilde belediyenin kâra geçirildiğini söyledi. 
ENCÜMEN MHP’YE
Gergin başlayan oturum yine aynı gerginlikle devam etti. Karasu Belediyesi Encümen Üyesi Ali Şakar’ın aynı anda Belediye’ye ait KARSAŞ adlı şirkette yönetici olması ve şirketin belediye ihalelerine girmesi durumunda karmaşa yaşanma ihtimali üzerine istifa etti. Şakar ile birlikte Leman Yanmaz da istifa etti. Gizli oylama öncesinde AKP iki yerine bir aday çıkararak MHP’ye jest yapmış oldu. Oylama sonunda MHP’den Oktay Yazıcı ve AKP’den Leman Yanmaz altı ay için encümen üyesi olarak seçildi. Gündemin diğer maddeleri arasında memurlara ödenen denge tazminatına ilişkin görüşme yapabilmek ve iki adat hurda aracın satışı için Belediye Başkanı İshak Sarı’ya yetki verilmesi gündeme geldi. Sarı bu iki konuda da yetkilendirildi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE