Karasu sokakları ağaçlanıyor...

Karasu'da, Belediye Başkanı İshak Sarı'nın talimatıyla ilçe merkezindeki ağaçlandırma çalışmalarına hız verildi

Karasu sokakları ağaçlanıyor...

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın talimatlarıyla ağaçlandırma çalışmalarına hız veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Karasu’yu yeşile bürümeye devam ediyor. İlçe merkezinde yenilenen yollarla birlikte kaldırım çalışmalarını da başlatan Başkan İshak Sarı, tüm kaldırımlarda 7 metre aralıklarla ağaçlandırma çalışmalarının yapılması talimatını verdi. Çalışmalarda yöre iklimine uygun, dört mevsim canlı ve renkli ağaç türlerinin kullanıldığını belirten Başkan Sarı; “Yeşil bir Karasu için ağaçlandırma çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Yapılan çalışmaları fırsat buldukça yerinde incelemeye çalışıyorum. Çalışmalarımızı ilçemizin her noktasına yayıyor, her mahallemize hizmetlerimizi götürüyoruz. Görüldüğü gibi ekiplerimiz gecelerini gündüzlerine katarak İlçemizin görsel ve estetik görünümünü en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyorlar. Çalışmalarımızı, ilçemizi bir adım daha ileriye götürmek için aralıksız olarak devam ettireceğiz” dedi.
İlk Etapta Merkeze 283 Adet Ağaç
“Ağaçlandırma çalışmalarına önem veriyor ve büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz” diyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından başlatılan kaldırım ve asfalt çalışmaları sonrası caddelerimizin estetik görünümü daha çok arttı. Şimdi de Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün çalışmaları neticesinde 283 adet Kartopu, alev ve alacalı ligustrum cinsi süs ağaçları ile caddelerimizi donatıyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarımızı göz önünde bulundurulduğumuzda, ilerleyen yıllarda Karasu’nun yeşil bir kimliğe bürüneceğini hayal etmek bizleri sevindiriyor. Gündeme aldığımız projelerle ağaçlandırma çalışmalarımızı farklı boyutlarla ilerletmeyi planlıyoruz” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER