Karasu’da Muhtarlar Günü Kutlandı

Muhtarlar Günü dolayısıyla Karasu Kaymakamlık binası önünde çelenk töreni düzenlendi. Karasu’nun 40 mahalle muhtarı, tören sonunda Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla asker selamında bulunarak fotoğraf vermeyi de ihmal etmedi.

Karasu’da Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Karasu Kaymakamlık binası önünde çelenk töreni düzenlendi. Törene Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Belediye Başkanı İshak Sarı, ilçe daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Tören, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu’nun Atatürk Anıtına muhtarlar adına çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk sunumu ardından saygı duruşu ve Sezi Eratik Ortaokulu Müzik Öğretmeni İsmail Hakkı Gayretli yönetiminde İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Yassıgeçit Mahalle Muhtarı Türker Tetik, günün anlam ve önemini belirten bir konuma yaptı.
“Görevimizin Bilincindeyiz”
Muhtarlık kurumunun Türk demokrasi tarihi açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan Muhtar Türker Tetik; “Ülkemiz ve ilimizde beş yıldan bu yana ‘Muhtarlar Günü’ resmi olarak kutlanıyor. Muhtar, seçilmiş demek. Devlet ve vatandaş arasındaki toplum bütünlüğünün sağlanmasında ve kamu düzeninin yerine getirilmesi konusunda muhtarlar üzerimize düşen görevin bilincindeyiz” ifadelerini kullandı. Tetik’in konuşmalarının ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Topaloğlu ve mahalle muhtarları Atatürk atının önünde asker selamı vererek Barış Pınarı Harekâtına destek verdiğini vurguladı. Program sonunda Başkan İsmail Hakkı Topaloğlu ve mahalle muhtarları, Muhtarlar Derneği’nde tebrikleri kabul ettiler.
“En Yakın Çalışma Arkadaşlarımız”
Muhtarların bulundukları konuma göre önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Yaşadıkları ve görev yaptıkları yerdeki her türlü sorunu ilgili yerlere aktarma ve takip etme görevini gerçekleştiren muhtarlarımız, vatandaşlarımızın hizmetle buluşturulmasında bizlerin de en yakın çalışma arkadaşıdır. İdari teşkilatın bir parçası, demokrasinin özü olan muhtarlık kurumu, milletimizin iradesini yansıtan yerel demokrasinin çekirdek örneğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde halkımızla devletimiz arasında köprü vazifesi görmektedir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, vatandaşlarımız için yürüttüğümüz çalışmalarda bizlerin en yakın çalışma arkadaşlarımızdır. Bu vesileyle, köylerinde veya mahallelerinde, yaşadıkları her türlü sorunun çözüme kavuşması için fedakârca mücadele eden muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü yürekten kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum” dedi.
“Halk ve Devlet Arasında Köprü”
Muhtarların gününü tebrik eden Kaymakam Aziz Mercan; “Muhtarlar, demokrasimizin en önemli unsurudur. Vatandaşlarımıza kamu hizmetlerimizi götürdüğümüz her noktada muhtarlarımızın kıymetli çalışmaları ve gayretlerini görüyoruz. Birçok olay ve problemin farkına muhtarlarımızın vasıtasıyla varabiliyoruz. Onların önerileriyle çok daha rahat teşhisler koyabiliyoruz. Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” sözlerine yer verdi.


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER