Karasu’da sular durulmuyor

Karasu Belediyesi’nin İspiroğlu dönemiyle ilgili komisyon raporunun açıklanmasının ardından ilçede sular durulmuyor.

Karasu’da sular durulmuyor

Karasu Belediyesi’nin İspiroğlu dönemiyle ilgili komisyon raporunun açıklanmasının ardından ilçede sular durulmuyor. CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, mevcut başkan Sarı’yı eleştirirken İspiroğlu’nun yargılandığı 46 milyonluk dava 2020 Şubat’ına ertelendi

‘GÜNAHI BİRLİKTE İŞLEDİLER’
CHP Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın ilçede belediye harcamalarının son 10 yılıyla ilgili yayınlanan raporla ilgili konuştu. Zamanında belediyede usulsüzlüklerin olduğu ile ilgili eleştirilerine dönemin yöneticilerinin sessiz kaldığını belirten Aydın, “İspiroğlu’nun döneminde İshak Sarı, AKP İlçe Başkanıydı. Bu günahı birlikte işlediler” dedi.

46 MİLYONLUK DAVA SÜRÜYOR
Karasu’da 2015 Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda alınan karar gereği Belediye Başkanı'na yetki verilerek hazırlanan ve kamuoyunda 46 milyon davası olarak bilinen ihaleye fesat karıştırılması iddiasıyla eski belediye başkanı Mehmet İspiroğlu ve 14 sanığın yargılamasına devam edildi. Hakim eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 07 Şubat 2020'ye erteledi.

ANKARA’DAN SARI’YA UYARI
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın, eski başkan Mehmet İspiroğlu için kullandığı, “Beynelmilel siyasetçi. MHP’den bize geldi, bizden de BBP’ye gitti” ifadeleri MHP’lilerden tepki aldı. İddiaya göre AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Başkan Sarı’yı telefonla arayarak, ilçede yaşananları bildiklerini ve kamuoyunda dillendirmemesini istedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 10:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER