Karasu’da terminal karıştı!

Daha önce özel bir firma tarafından işletilen ve yapılan ihale ile işletmesi Karasu Belediyesi bünyesindeki KARSAŞ’a geçen Karasu Terminali’nde fiyat krizi yaşandı. İlçe ile Adapazarı arasında taşımacılık yapan firmalardan iki kat ücret isteyince minibüsçüler isyan etti.

Karasu’da terminal karıştı!

Karasu’dan Adapazarı’na taşımacılık yapan Karasu Kocaali Birlik firmasının daha önce  lira ödediğini ancak pazar sabahından itibaren kendilerinden 12 lira talep edildiğini söyleyen Birlik Başkanı Başaran Yavuzyiğit, “Diğer ilçelerde Büyükşehir’e bağlı halk otobüsleri terminale çıkış parası ödemiyor. Biz 6 lira ödüyorduk. Şimdi işletme Karasu Belediyesi’ne geçti. Hiçbir uyarıda ya da bildirimde bulunmadan sabahtan şoförlerden 12 lira istenmeye başlanmış. Ancak yasal dayanağı olmadığı için biz eskiden olduğu gibi 6 lira ödemeye devem ediyoruz” dedi. 
KONTAK KAPATIRIZ
Konu ile ilgili kendilerine hiçbir yazılı ya da sözlü bildirimde bulunulmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Yavuzyiğit, “Zaten zor şartlarda hizmet veriyoruz. Bir de çıkış ücretini iki katına çıkarmak akıl alır gibi değil. Eğer bu şekilde bir dayatma yapılırsa biz de farklı yollar ararız. Gerekirse kontak kapatırız” ifadelerini kullandı. Bu arada Karasu Terminali’nden hareket eden diğer firmalara yönelik bir fiyat artışı yapılmadığı sadece Adapazarı’na yolcu taşıyan Birlik firmasının zamdan etkilendiği de iddia edildi.
PAZARTESİ BAŞLAYACAK
Konu ile ilgili Yenihaber’e açıklama yapan Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş da terminal işletmesinin el değiştirmesinin ardından fiyatlarda değişiklik yapmak durumunda kaldıklarını ancak uygulamanın pazartesi gününden itibaren başlayacağını söyledi. Karakaş fiyat artışı ve Karsaş’ın işletme şekli ile ilgili hizmet verecekleri firmalara resmi bildirimlerde bulunacaklarını ifade etti. Karakaş kimseyi zor durumda bırakma niyetleri olmadığını da sözlerine ekledi. Cihan EMRE
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER