Karasu’da yağmurun izleri siliniyor

Karasu Belediyesi’nin, merkez ve merkeze bağlı çevre mahallelerde yaşanan yoğun yağışların ardından başlattığı çalışmalar aralıksız sürüyor.

Karasu’da yağmurun izleri siliniyor

Ana arterlerdeki çalışmalara hız veren Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ara sokaklarda ve selden etkilenen mahallelerde de çalışmalarını sıklaştırdılar.

KRİZ MASASI

Belediye şantiyesinde kurulan kriz masası ile çalışmaları yönlendiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, özellikle kanal boyu ve ilçede belirli bölgelerde bulunan dere yataklarında çalışmalara hız verdi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan İshak Sarı; “Yaşanan yoğun yağış sonrasında tüm imkânlar yağışlardan dolayı olumsuz yönde etkilenen bölgelerimize sevk edildi. Bizler kriz masamızı oluşturarak gelişmeleri dakika dakika takip ettik. İlçemiz normal hayata döndü. Çalışmalarımız ve hasar tespit araştırmalarımız devam ediyor. Karasu Belediyesi olarak, tüm İmkânlarımızla halkımızın yanındayız” dedi.

KANAL ISLAH EDİLECEK

Sarı, tüm ekipler ile birlikti gün boyunca ilçe geneli çalışmaların büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü belirterek, “Şimdi hasar tespit ve yaraların sarılması için çalışmalar yapıyoruz. Bizim için en büyük sorun ilçe merkezinde ki kanalın ıslah edilmesi. Bu sorunun giderilmesi için gerekli tüm çalışmalarımızı yapacağız” ifadelerine yer verdi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER