Kaynarca'daki ilçe başkanları Kefli için neler dedi?

Siyasi partilerin Kaynarca İlçe Başkanları, Belediye Başkanı Murat Kefli'nin performansını Sakarya Yenihaber'e değerlendirdi

Kaynarca'daki ilçe başkanları Kefli için neler dedi?

‘Başkan görevini en  
iyi şekilde yapıyor’

Göreve geldiği 17 Ocak 2019 tarihinden bu yana Murat Kefli ile hiçbir sorun yaşamadıklarını söyleyen AKP İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu, “Halkın genelindeki kanı Murat başkanın elindeki imkanlarla yapılması gerekeni en iyi şekilde yaptığı şeklinde. Ben de öyle düşünüyorum. Seçim beyannamesi istişare şeklinde hazırlandı, yapamayacağımız şeylerin sözünü vermedik. Ülkenin olağan koşullarında 5 yıl içinde bu projelerin en az yüzde 90'ını gerçekleştireceğimize inancımız tam. Derenin ıslahı başladı, köprülerin inşası sürüyor. Bahar aylarında arıtmayla birlikte ıslah çalışmaları, alt yapı çalışmalarıyla birlikte devam edilecek. Genel olarak Belediye Başkanımızın ilk 6 aylık süreç içinde yaptıklarını gayet başarılı buluyorum. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren daha hızlı ve daha geniş hizmet vereceğine inancım tam” dedi. 
 


‘İttifak çerçevesinde 
 desteğimiz sürecek’

 Milliyetçi Hareket Partisi Kaynarca İlçe Başkanı Ekrem Baldan, Cumhur ittifakı olarak seçimlerde Murat Kefli'yi desteklediklerini ve partilerinden 2 belediye meclis üyesinin görev yaptığını belirterek, "Bir süre önce il başkanımız ve Belediye Başkanı Murat Kefli ile bu konuları görüştük. Zaten Kaynarca Belediye Meclisi toplantılarını izliyorum. Kaynarca geniş bir coğrafi alana sahip ve belediye bütçesiyle yapılanlar da başarılı. Tabi vatandaşlarımız başta yol olmak üzere hizmetlerin hemen olmasını bekliyorlar ama alt yapı kanalizasyon yapılmadan yolların yapılmasını bekleyemeyiz. 6 Ayda yeterli hizmet yapıldı. Verilen sözlerinde 5 yıl içinde tamamlanacağına inanıyoruz" dedi.


‘İlçemizde büyük 
 sıkıntılar var’

Cumhuriyet Halk Partisi Kaynarca İlçe Başkanı Ersan Ceylan, Kaynarca’nın neredeyse her yerinde hizmet eksikliği olduğunu dile getirdi. "Bizim ilçemizde sıkıntılar büyük. Altyapı diye bir şey yok” diyen İlçe Başkanı Ceylan, “Sıralamak gerekirse bir altyapı, iki yeni imara açılan bölgelerde alt yapıya öncelik verilmiyor. Üç öğrencilerin okullara giderken yoldan gidiyor, kaldırımlar eksik. Başkan 36 milyon lira gibi büyük bir borç yükü devraldıklarını söylüyor ama bu mazeret olamaz kendi partileri 10 yıldır yönetimdeydi. Seçim öncesi verdikleri sözlerin hemen hemen hiç birini gerçekleştirmediler. Bu nedenlerle CHP olarak başarılı bulmuyoruz. Meclis Toplantılarını CHP olarak izliyoruz ancak ilçenin pek çok önemli sorunu varken bunlar gündeme gelmiyor" şeklinde konuştu.


‘Muhalefet olsun diye  
muhalefet etmeyiz’

Sırf eleştiride bulunmak adına muhalif bir tavır sergilemeyeceklerini, Kaynarca’nın çıkarları doğrultusunda doğru yapılan işlerin yanında yer almaktan çekinmeyeceklerini söyleyen İyi Parti İlçe Başkanı Sağır, “Belediye hizmetleri yeterli değil ama belediye imkanları doğrultusunda yaptıklarını başarılı buluyorum. Millete büyük taahhütlerle iktidara geldiler. İnsanlarda haliyle büyük beklentiler oluşturdular. İnşallah vermiş oldukları sözleri yerine getirirler biz takipçisiyiz. Ayrıca 10 Kasım Atatürk'ü anma etkinliklerini çok olumlu buldum. Bu törenler her yerde böyle kutlanmıyor. İlçemiz için iyi olan her şeyi destekleriz. Muhalefet etmek için muhalefet etmeyi doğru bulmayız. Yanlışın karşısında olduğumuz kadar doğru yapılanların da yanında yer alırız. Sonuçta hepimiz bu ilçede yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.


Tan: Para yok  demek yakışmıyor

"Vatandaşa seçim öncesi çok sözler verildi ama henüz tutulan bir söz yok” diyen SP Kaynarca İlçe Başkanı Mustafa Tan “Sürekli ‘paramız yok’ deniyor. İktidar partisiyiz diye seçimi kazandılar şimdi para yok demek yakışmıyor. Belediye ihalelerinin yerel basınımızda duyurulmaması, şeffaf olunmaması, meclis üyesi olarak bizlerin dahi bilmemesi karşısında vatandaşa söyleyecek söz bulamıyoruz. Ayrıca geçmişe yönelik 10 yıllık belediye yönetimi tarafından yapılan kuşkulu, şaibeli işler de araştırılmadı. Niye üzerine gidilmiyor. Geleceğe yönelik 50 yıllık imar planı yapılması, kent konseyinin bir an önce kurulmasını, halkı ve meclisi bilgilendirme noktasında ciddiye alınmasını istiyoruz. DSİ'nin ilçeye yaptığı 5 milyon liralık yatırımın çöpe gittiği malum. Şimdi yeniden yapılacak bari şimdi özen gösterilsin. İlçemiz için elimizi taşın altına koymaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER