Kaynarca'nın gündemi define

Kaynarca Belediye Meclisi'ne SP'li Meclis Üyesi Mustafa Tan'ın, tarihi mezarlıkta define arandığına;  belediye'nin de işin içinde olduğuna ilişkin dedikoduların olduğu konusu ve ruhsatsız belediye binası iddiaları damga vurdu.

Kaynarca'nın gündemi define

Kaynarca Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Murat Kefli başkanlığındaki toplantıda Memur Sen'in teklifi görüşüldü. Düşük maaş alan memurların alacağı maaşı dengelemek amacıyla teklif edilen sosyal denge konusu görüşüldü kanunen belirlenen 1.200 TL artış kabul edildi.
SEYFETTİN SELİM'E TEŞEKKÜR
Meclis açılış konuşmasını yapan Başkan Murat Kefli son bir ayda yaptıkları çalışmaları özetledi; ilçe merkezindeki kız ve erkek Kur'an kurslarına doğal gaz bağlanması için 120 bin lira yardımda bulunan işadamı Seyfettin Selim'e teşekkür etti.
Acarlar Longozu'nda çiftçilerin selden korunması amacıyla yapılan çalışma hakkında bilgi veren Murat Kefli, "Belediyemizce yapılan hafriyattan sonra tarlaları su basmayacak" dedi.
ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
Belediye olarak üniversitenin çatısının onarımını üstlendiklerini, taşocaklarından elde edilen taşın tarla yolları için kullanılmaya başlandığını, eğitime destek verdiklerini belirten Kefli, "Kulaklı okulumuza voleybol sahası yaptık. Anadolu Lisesi için 12 bin lira atölye harcaması yapıldı. Okul gezilerimiz için araç desteği veriyoruz. Eğitim en öncelikli konumuz. Okullarımıza belediyemizin imkanları ölçüsünde yardımda bulunuyoruz.
HER OKULA MECLİS ÜYESİ
15 Meclis üyemiz var. İlçemizde de 15 okulumuz var her meclis üyesine bir okul düşüyor. Meclis üyelerimiz bir okuldan sorumu olsun orayla iletişime geçip sorunları yerinde görsün, Meclis'e rapor sunsun" diye konuştu.
DSİ'nin köprü yapımlarına başladığını ifade eden Murat Kefli, "Projede 10 metre genişliğindeki köprüleri 120 bin lirası belediyemiz bütçesinden karşılanarak 12 metre genişliğine çıkardık. Uzun vadeli düşünüyoruz.
Gaziler Derneği'nin yeni bir yer vereceğiz. Burada İstiklal Savaşı, Kıbrıs, Kore, Güney Doğu şehitlerimizin fotoğrafları ve isimlerinin bulunduğu gazilerimize yakışan bir mekan yapacağız" dedi.
DEFİNE VE RUHSATSIZ BİNA İDDİALARI
Saadet Partili Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, define aranması ve ruhsatsız belediye binası konularında görüşlerini belirterek, "Vatandaş her yerde konuşuyor Uğurlu Köyü Nevrin mahallesi mezarlığında define arıyorlar, Belediye Başkanı da işin içinde deniyor. Zabıtaların sık sık oraya gittiği konuşuluyor. Ayrıca Belediye Esenkent Parkı'na 2 katlı bina yapılıyor, ihaleler yapılıyor, bundan Meclis olarak haberimiz yok. Şeffaf olunmalı. O binanın ruhsatı var mı" diye sordu.
40 KİŞİYLE DEFİNE ARANMAZ
Soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Murat Kefli, "Define arandığı yok. Sakarya Müze Müdürlüğü'nün 4 günlük bir çalışması oldu. Kaymakamlık ve Jandarma'nın bilgisi dahilinde bizden de araç ve eleman yardımı istendi biz de verdik. Zabıtalarımız orada çalışan işçi ve personele yemek servis etti. Milletimiz define işini seviyor konuşuyor. Nerede görülmüş 40 kişinin bulunduğu yerde define aramak. Allah'tan bir kez bile oraya gitmedim.
PARKTA AHLAKSIZ OLAYLAR
Parka bina işine gelince. Parkımız maalesef ahkala uygun olmayan olaylarla anılıyor. Yazın bir işletmeci var ancak kışın orada kapalı binamızın kafeteryamızın olmasıyla orada 12 ay faaliyet olacak böylece istenmeyen olayların yaşanmasının önüne geçilecek. Ruhsatsız filan değil belediye olarak biz ruhsat veren makamız zaten. İhalele yerine bazı durumlarda doğrudan temin yöntemini uygulayarak belediyemizin kazançlı çıkmasını sağlıyoruz. İki liralık işi 4 liraya yaptırmadığımız için bu dedikodular çıkıyor" diye konuştu. / Sedat Balta

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort