Kaynarca’da vatandaş bayrama katılmadı

Kaynarca'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli'nin makamında tebrikleri kabulü ile başlandı. Atatürk İlkokulu bahçesindeki törene vatandaşlar ilgi göstermedi. 

Kaynarca’da vatandaş bayrama katılmadı

Kaynarca'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı Atatürk İlkokulu bahçesinde gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli geleneksel halkın ve öğrencilerin bayramını kutladılar; ancak halk tribünleri boş olduğundan öğrencilerin ve protokol mensuplarının bayramlarını kutladılar.
EKONOMİK SAVAŞ BAŞLATTILAR
Günün anlam ve önemine belirten konuşmayı yapan Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, bugünlere kolay gelinmediğini belirterek, "Birinci dünya savaşından sonra ülkesi işgal edilmiş, orduları dağıtılmış, yokluk ve yoksunluk içinde Türk milletinin canla başla verdiği kurtuluş mücadelesini görmekteyiz" dedi.
ÇAĞDAŞ MEDENİYETLER
Cumhuriyetin milletimizin adet ve karakterine en uygun yönetim şekli olduğunu vurgulayan Karatekeli, "Ulu önder Atatürk hedefi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak olarak göstermiştir. Düne kadar bu topraklar üzerinde kötü emeller için FETÖ, PKK, DHKPC gibi terör örgütlerini kullanan emperyalistler bugün açık ve aleni bir şekilde ekonomik savaşı da başlatmışlardır" diye konuştu.
ÖDÜL TÖRENİ
Kutlama programında Cumhuriyetin Kuruluşu'yla ilgili bilgi verilmesi, şiirlerden sonra Turnalı Hacı Osman Akgün Ortaokulu öğrencilerden oluşan Karadeniz Folklor Ekibi halk oyunları gösterisi yaptı. Törenin son bölümünde şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli ve Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu tarafından verildi. Tören resmi geçit ile son buldu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 15:48
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER