Keleş: Vatandaşı ruh hastası yaptılar!

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Geyve ilçesinin İhsaniye Mahallesi’ne giderek taş ocağından şikayetçi olan vatandaşları dinledi. Keleş, İhsaniye’den Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’ye seslendi.

Keleş: Vatandaşı ruh hastası yaptılar!

sakaryayenihaber.com –

Geyve’nin İhsaniye Mahallesi’nde faaliyet gösteren taş ocağınden şikayetçi olan mahalle sakinleriyle bir araya gelen CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş ve yönetimi, vatandaşların dertlerine kulak verdi. İhsaniye sakinlerinin 7’den 77’ye dertli olduklarını dile getiren Keleş, “Taş ocağı nedeniyle vatandaş ru hastası olmuş. Her gün dinamit atılması sonucu deprem yaşanıyor” dedi.

CHP İl Başkanı Keleş, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflara şöyle not düştü: “Fındıklığına gidemeyen, tarımından mahsul alamayan, evlerinin duvarları fayansları çatlayan, heyelan olur korkusuyla geceleri uykusuz kalan gariban vatandaşın korkulu rüyası olan bu taş ocağı hala çalışmakta. Toz yüzünden Koah hastası olan, astımı bulunan hastalarımızın astımı artmış durumda. ‘Devlet nerede?’ diyen ama köylüyü insan yerine koymayanlara bu ülkenin kurulmasında canını feda eden İhsaniye köylüsünün yanındaydık”

Keleş son olarak, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye de seslenerek “Bir de Büyükşehir Belediye Başkanı övünerek ‘ben Geyve’liyim’ diyor. Kendisini Geyve İhsaniye Mahallesi’ne davet ediyor ve memleketine sahip çıkmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 12:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER