Kimse birlik ve beraberliğimizi bozamaz

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “İlçemizde böyle bir olay olması bizi üzdü. Böyle talihsiz bir olayın içinde olanlar hakkında adli merciler gerekli işlemleri yapıyor. Bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

Kimse birlik ve beraberliğimizi bozamaz

sakaryayenihaber.com –

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali’de yaşanan olay sonrası, son günlerde  sosyal medya organları üzerinden Kürt- Türk ayrımı yapan ve toplumsal huzuru bozmak isteyen şahıslar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bırakın işçi olarak görmeyi, onlarla akrabalık bağımız var bizim

Hafta sonu ilçemizde talihsiz bir olay yaşanmış ve kişiler hakkında adli mercilerimiz gereken işlemleri yaptığını yapılmaktadır diyen Başkan Acar “Huzurun ve Kardeşliğin yaşandığı ilçemizde böyle bir olayın meydana gelmesi bizleri son derece üzmüştür. Ancak; yaşanan olayı anlamadan, dinlemeden adeta öküz altında buzağı arayarak linç kampanyası başlatanları, Kocaali’mizde misafir olmaya, gerçekleri görmeye davet ediyorum. Şöyle ki; bizde aile olarak, yaklaşık 35 yıldır fındığımızı işçi kardeşlerimizle birlikte topluyoruz. Çalıştığımız her bir grup işçi ile ortalama 6-7 yıl çalışıyoruz. Karşılıklı memnuniyet olmasa aynı tayfa (grup) ile uzun süreli çalışmak nasıl mümkün olur? Uzun süreli çalışma; sadece bizim ailemize has bir durum değil. Kocaali için genel durumdur. Ayrıca, bizim Güneydoğu’dan gelen işçi aileler ile Kocaali’de kız alıp vermiş akrabalık bağı kuran, dostluklarını geliştiren birçok aile var” dedi.

Kocaali, her zaman birlik ve beraberliğin olduğu bir ilçedir

Sözlerine devam eden Başkan Acar “Yaşanan olay son derece yanlış olduğu gibi aynı zamanda münferit bir olaydır. Birkaç kişinin yaptığı yanlış, Koskoca bir ilçeye, bir şehre asla mal edilecek bir olay değildir, bu asla Kürt ve Türk kavgası değildir. İlçemize yıllardır, 15 binin üzerinde mevsimlik tarım işçilerimiz gelir-gider ve her zaman misafirlerimiz olarak karşılanırlar. Biz onlar için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Kocaali’miz; her zaman birlik ve beraberliğin ilçesi olmuştur. Bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya kimsenin gücü yetmez. Bu vesile ile yaşanan olay nedeni ile mağdur olan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi de ayrıca iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER