Kimya OSB açıklaması: "Belediye yok ama ben arkasındayım"

Mecliste konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kimya OSB ile ilgili Vali Nayir’in sözlerinin ardından söz söylemeyeceğini belirterek, “Kurumsal olarak OSB’den geriyiz, şahıs olarak ise arkasındayım” dedi.

Kimya OSB açıklaması: "Belediye yok ama ben arkasındayım"

Kocaali Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısı dün Belediye Başkanı Ahmet Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ana gündemi ilçeye kurulması planlanan Kimya Organize Sanayi Bölgesiydi. Konunun geçen ay yapılan meclis toplantısında da gündeme geldiğini hatırlatan Başkan Acar, meclis üyeleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi.
SATSO’YLA KONUŞUN
Kimya OSB ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile de görüştüklerine değinen Başkan Ahmet Acar, “Başkan bize ‘SATSO ile görüşün. Şehre ve ilçeye zarar vermeyecek konuda arkasındayız’ açıklamasını yaptı” dedi. Yöneticinin risk alması gerektiğine dikkat çeken Acar, “Risk almazsak yerimizde sayarız” ifadesini kullandı.
KONU BAKANLIKTA DEĞİL
OSB ile ilgili olarak Vali Ahmet Hamdi Nayir’in açıklamaları olduğunu vurgulayan Acar, “Bizim sayın Valinin sözünden sonra siyasi terbiyem gereği olayları sürdürmemiz şık olmaz. Konu bakanlıkta değil. SATSO, Vali Bey’in açıklamalarından sonra ifadelerini değiştirdi. Şu an bu konuda askıda. Kurumsal olarak OSB’den geriyiz, şahıs olarak ise arkasındayım” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 16:23
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Küçük Ağa
Küçük Ağa - 12 ay Önce

Aklınızı başınıza toplayın bence,yönetici risk almalıymış fakat göz göre göre de lades denmez..başka projelerle Kocaali ilçemizi ön plana çıkarın,Kimya OSB neymiş,akıllı olalım lütfen,tüh olmadı değiştirmek istiyoruz deyip geri dönemeyeceğimiz işlerin içine girmeyelim..Bu dünyada unutulmak bu internet çağında çok zor,Ahirette de bir dünya hesap verme olayı ile karşı karşıya kalacaksınız. Çünkü Her nefis Ölümü Tadıcıdır,unutmayalım derim.

SIRADAKİ HABER