Kırgızistan'dan Hendek ziyareti

Kırgızistan’ın Kara Kulca Şehrinin Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet Hendek’e İlçesi’ne gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerin ilkini Hendek Belediyesi’ne gerçekleştiren Kırgız Heyeti’ni Başkan Turgut Babaoğlu karşılarken, “Sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi. 

Kırgızistan'dan Hendek ziyareti

GENİŞ KATILIM
Oş İline bağlı Kara Kulca şehrinden gelen heyette Belediye Başkanı Primberdi Dıykanov, TÜRKSOY Kırgızistan Ülke Temsilcisi Kojogeldi Kuluev,  Ünlü bestekar ve şarkıcı, Mukaş Abdraev Devlet Müzik Okulunun Müdürü İsiradin Amanbayev, Kara-Kulca İlçesi Eğitim Başkanı Abdurasul Abdıkadırov, Kara Kulca Kültür Başkanı İrkamil Turganbayev, Kara Kulca Su İşleri İdaresi Başkanı Cumabay Toktosunov, Kara-Kulca İlçesi 29 No’lu Meslek Lisesi’nin Müdürü Anarbay Idırısov, Kara Kulca İlçesi Çalma Köy İdaresinin Başkanı Çolponkul Alişov ve işadamı Kutmanbek Kalakunov yer aldı. 

BAYRAKTEPE’DE AĞIRLANDILAR
Bayraktepe Tesisleri’nde düzenlenen ilk programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlık ederken, ayrıca programa MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve yönetimi, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ve yönetimi, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, yönetimi ve Kadın Kolları teşkilatı, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, Tüm Hendek Muhtarlar Dernek Başkanı Emin Kula ve çok sayıda misafir katıldı. 


KÜLTÜR BAŞKENTİ “OŞ”
Kırgızistan Heyeti adına programda bir konuşma yapan TÜRKSOY Kırgızistan Ülke Temsilcisi Kojogeldi Kuluev, “Oş Şehri 2019 yılında Türk Dünyasının Kültür Başkenti ilan edildi. O yıl düzenlenen törenlerde Kara Kulca’nın Türkiye’de misafir edilmesi planlandı ve bugün Hendek’teyiz. Burada olmaktan mutluyuz” dedi. Belediye Başkanı Primberdi Dıykanov da “Kırgız topraklarından sizlere selam getirdik” derken, “Türkiye bizim kanımız, canımız, kardeşimiz. Sizleri çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.

KARDEŞ ÜLKE
Misafirlerin ardından söz alan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Hendek’e, Sakaryamıza ve ülkemize hoş geldiniz. Hem şahsım hem de hemşehrilerim adına sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Dost ve kardeş ülkelerimize, dünyada yaşayan Büyük Milletinin asil evlatlarına ve soydaşlarımıza bu vesileyle bir kez selam ve saygılarımı iletiyorum” dedi. 

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da konuşmasında, “Dost ve kardeş ülke Kırgızistan’dan, Sakarya’mıza, Milliyetçi Hareket Partisinin gururu, nişanesi olan güzide Hendek ilçemize hoş geldiniz” dedi.

 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 15:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER