Kocaali sahili imara mı açılıyor?

Meclis oturumunda konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, ilçenin turizm bölgesi dışına çıkarılmasıyla imar konusunda emir komutanın kendilerine ve Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğini söyledi

Kocaali sahili imara mı açılıyor?

Kocaali Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Ahmet Acar başkanlığında dün toplandı. Gündemde bulunan 17 madde görüşülerek karara bağlandı. Belediyenin dün yapılan toplantısı canlı olarak yayınlandı. Başkan Acar, “Meclis toplantısının canlı olarak yayınlanması için gerekli altyapı çalışmaları bitti. Bundan sonra yayından sonra da vatandaşlarımız kayıtlara ulaşabilecekler” dedi.
TABELA GELECEK TOPLANTIYA
Meclis üyesi Hasan Ali Kulaç, belediyeye T.C. ibaresinin neden eklenmediğini sordu. Acar, “Tabelada sona gelindi. Bitince çok güzel bir eser ortaya çıkması için uğraş veriyoruz. Tabelamız bir daha ki toplantıya yetişir” dedi. Muhalif meclis üyeleri Kocaali’nin turizm bölgesinden çıkarılmasıyla ilgili Başkan Acar’a soru yönelttiler.
CUMHURBAŞKANLIĞI KARAR
Acar ise kararın kötü olmadığını savunarak, “Bu karar Cumhurbaşkanlığı kararıyla alındı. Turizm alanı ilan edilen yerlerde getirilen kısıtlamalar var ve verilen teşvikler var. 11 yıldır görev yapıyorum. Biz turizm bölgesi iken en çok Turizm Bakanlığı’nı ziyaret ediyorduk. Biz desteklerden faydalanmak için gayret ettik. Kısıtlamalar turizm bölgelerini yoruyor. Bence Kocaali açısından kötü olmamıştır. 
İMARDA DİKKAT ETMİŞLER
Bu bir çok yerle ilgili alındı. Bölge turizm alanı ilan edildiğinde bölgeyle ilgili yapılaşmada onay mercii Turizm Bakanlığı oldu. Geçmiş dönem belediye başkanları imar konusunda dikkat etmişler. İmarda şimdi emir komuta Kocaali ve Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Turizm teşviklerinden zaten yararlanamıyorduk. Dikkatli yönetebilirsek bizim için kazanç olabileceğini düşünüyorum” dedi. Saadettin VURGUN

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 11:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER