Kocaali’de olağanüstü meclis

Kocaali Belediyesi’nde olağanüstü Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıda 11 madde gündeme geldi. Encümen üyelikleri AKP ve MHP’li birer üyeye verildi. AKP’den Zeki Kanbur MHP’den de Batıkan Turgut Zorbey arasında paylaşıldı.

Kocaali’de olağanüstü meclis

sakaryayenihaber.com -

Kovid-19 salgını dolayısıyla meclis toplantılarını gerçekleştiremeyen Kocaali Belediyesi, yeni normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Haziran ayı olağanüstü meclis toplantısını alınan önlemlerle birlikte vatandaşa kapalı olarak belediye hizmet binası meclis salonunda gerçekleştirdi. Söz konusu toplantıda 11 madde karara bağlandı.

BAŞKAN ACAR’A YETKİ 

Mali hizmetler müdürlüğünce talep edilen iller bankasından kullanılacak ve 36 aylık taksitle geri ödenecek olan 1 milyon 500 bin liralık kredi talebinde gerekli çalışmaları yürütmek için Başkan Acar’a AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla yetki verildi. Yazı işleri Müdürlüğünün talebinde oylanan 3. maddede ise nüfusu 10 binin üzerindeki belediyelerde kurulması zorunlu İhtisas Komisyonları olan plan bütçe ve imar komisyon başkanlarının görev sürelerinin dolması sebebiyle yapılan açık oylamada yeni komisyon başkanları seçildi.

İMAR KOMİSYONU MADDESİ 

Daha önce Meclis’in tekrar incelenmesi için imar komisyonuna havale ettiği 17 sayılı karar Fen İşleri Müdürlüğünün talebiyle tekrar Meclis’e sunulurken, 4. Maddede görüşülen 1/1000 ölçekli 2. etap uygulama imar planı muhalefetin tepkisine neden oldu. Muhalefet Meclis Üyeleri ilgili imar planının talep edildiği bölge için henüz Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000’lik planın bile onaylanmadığı bu durumdayken 1/1000’lik planın geçmesinin hata olacağını daha önce diğer ilçelerde olduğunu mahkemenin bu planları bozması sonucunda mağduriyet doğuracağı uyarısında bulundu. Bu uyarı üzerine Başkan Acar yaptığı açıklamada “amacımız süreci hızlandırmak. Evet 1/5000’lik plan geçmedi ama geçme ihtimali yüksek” diyerek maddeyi oylamaya sundu ve madde oy çokluğuyla kabul edildi. Sadettin Vurgun

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER