Komandolar Akyazı’da buluştu

Kayseri Hava İndirme Paraşütçü Komando Tugayında görev yapan askerler, trafik kazasında kaybettikleri Akyazılı Yılmaz Sevencan’ın ailesini ziyaret etti.

Komandolar Akyazı’da buluştu

33 YIL SONRA 
Kayseri Hava indirme Paraşütçü Komando Tugayında görev yapan Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan askerler 33 yıl sonra Akyazı da bir araya geldi.  Asker arkadaşları 15 yıl önce Kuzuluk’ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden asker arkadaşları Yılmaz Sevencan’ın önce evini sonra da mezarını ziyaret edip dua okudu.  Askerler duadan sonra da adet olduğu için komanda kepi bıraktı.
AİLESİ MUTLU OLDU
33 yıl sonra Yılmaz Sevencan’ın asker arkadaşları tarafından yapılan bu ziyaret Sevencan ailesini çok mutlu etti. Gelen misafirlerini ağırlayan Yılmaz Sevencan’la ilgili olarak anlattıklarını can kulağı ile dinleyen ailesi mutluluklarını dile getirdi. Sevencan Ailesi, “Bu ziyaret bizi o kadar mutlu etti ki, o mutluluğu tarif edemiyoruz bile. Her şeyimiz olan sevgili Yılmaz’ın asker arkadaşlarının yaptıkları bu ziyaret onların vefalı birer can dost olduklarını gösteriyor. Gelenlere gelemeyip selam gönderenlerin tümünü teşekkür ediyoruz” dediler. Kenan Certel/AKYAZI
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER