Kurslar sayesinde para kazanmaya başladılar 

Kaynarcalı kadınlar, ilçelerinde açılan kurslar sayesinde ev bütçelerine katkı yapmaya başladı 

Kurslar sayesinde para kazanmaya başladılar 

Kaynarca'da İŞKUR, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dört mahallede açılan "İstihdam Garantisiz Meslek Edindirme Kursları" sayesinde kadınlar evlerine ekmek götürmeye başladılar.

Kaynarca İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Alıkçı yaptığı açıklamada, “İlçemize bağlı Uzakkışla, Turnalı, Birlik ve Yeşilova mahallelerimizde kurslarımız başladı. 4 usta öğretici ve 66 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen "Yuvarlak Örme Konfeksiyon Makineci" ve "Sanayi Makinecisi" kurslarının açılmasına vesile olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Harbi'ye ve İşkur İl Müdürümüz Tekin Kaya'ya teşekkür ederiz” dedi.
Alıkçı, “İlçedeki kursiyer kadınlarımız açtığımız kurslar sayesinde meslek öğrenmenin yanında hemde harçlıklarını alıyorlar. İşkur İl Müdürlüğü ise katılımcı olan her kursiyer için günlük 30TL cep harçlığı ödemesini üstlendi” diye konuştu.
Kaynarca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi ise Halk Eğitim Müdürlüğü ile her konuda kordineli şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İhlas Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER