Kuzeyin içme suyu 90 güne tamam!

Kocaali Şerbetpınarı’nda bulunan arıtma tesisi ile ilgili ihale nihayete erdi. Bölgedeki arıtma tesisinin ihalesi 1 milyon 501 bin liraya tamir edilmesi ve 90 gün içinde eski şekli ile hizmet vermesi taahhüt edildi.

Kuzeyin içme suyu 90 güne tamam!

Düzce, Akçakoca, Kocaali ve Karasu'yu içine alan bölgede 17 Temmuz’da meydana gelen şiddetli yağışların oluşturduğu olumsuzluklar giderilmeye çalışılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan beklenen ödeneğin gelmesiyle birlikte Karasu ve Kocaali'ye içilebilir temiz su sağlayan Şerbetpınarı Arıtma Tesisi ihalesi 8 Ekim tarihinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Sakarya Su ve Kanalizasyon İşletmeleri (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. İhale, işlevini yitiren motor ve elektronik kontrol panoları ile bazı mekanik parçaların temini, bakımı ve çevre emniyetini kapsıyor. 
KUYUDAN VERİLİYOR
Şerbetpınarı'ndaki arıtmanın işlevsiz kalmasına bağlı olarak olumsuz etkilenen Karasu ve Kocaali'nin içme suyu ihtiyacı yaklaşık 100 günden bu yana sondaj kuyuları ve kaptajdan sağlanıyordu. Yetkililer ihalenin itiraz süresinin tamamlandığını yapılan anlaşma gereği arıtma tesisinin 90 iş günü sonunda hizmete gireceğini bildirdi. Bilindiği üzere arıtmanın hizmet verememesi nedeniyle her iki ilçede haftalarca dönüşümlü su kesintileri uygulanmıştı. Diğer yandan Kuyumcullu Mahallesi'nde yapılması planlanan Arıtma Tesisi'nin ihalesinin yapılması halinde Şerbetpınarı'ndaki arıtmanın kırsal mahallelere hizmet vereceği öğrenildi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER