MHP'li başkan o mahallede halkın sorunlarını dinledi

MHP Akyazı İlçe teşkilatının Akyazı’nın mahallelerine yaptıkları sohbet ziyaretlerinde son gittikleri mahalle Düzyazı Mahallesi oldu.

MHP'li başkan o mahallede halkın sorunlarını dinledi

MHP İlçe Başkanı Ali Dertli başkanlığında İlçe yönetim kurulu ve Belediye Meclis üyelerinden oluşan ekip önceki gece Düzyazı Mahallesindeydi.

Düzyazı Mahalle Muhtarı Hikmet Dinç’in ev sahipliğinde mahalle kahvehanesinde yapılan sohbet oldukça hareketli geçti. 

MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, "Ziyaret ettikleri her mahallede olduğu gibi sizleri seçimden seçime değil her zaman ziyaret ederek sorunlarınızı dinleyip not alarak Cumhur ortağımız olan Belediyemiz ve de diğer makamlara ulaştırıp çözüme kavuşturmak içindir. Buraya siyaset yapmak için gelmediklerini de ifade eden ilçe başkanı Dertli şimdi sizleri dinlemek istiyoruz" dedi.

Mahalle halkından sütçülük yaptığı öğrenilen Rahmi Özmert’in AKP Hükümetinin icraatlarından çok memnun olduğunu söylemesine rağmen mahallede kendilerinin haberi olmadan belediyenin yerlerini satmasını eleştirdi.

İhsan ve Ersin Yıldırım kardeşler ise mahalle yollarının asfalt olmasından memnun olmasına karşılık araçların oldukça süratli seyrettiklerini, okula gitmekte olan çocuklarımızın can güvenliğinden endişe ettiklerini belirterek mahalle içinde bazı yerlere kasis yapılması talebinde bulunduklarını söyledi.     Bu konuda girişimlerimiz oldu ancak ilgilenen olmadı dedi. Bunun için illede bir kaza mı yaşanması gerekiyor     şeklinde konuştu.

Halil Acar isimli vatandaş "Ben tarlalarımda ürettiklerimi kendim pazarlayan bir vatandaşım. Ancak zabıtalar Akyazı’da kendi malımı bana sattırmıyorlar. Traktörümü nereye çeksem burada satış yapamazsın diyerek beni uzaklaştırıyorlar. Ben ve benim gibi üretici olan çiftçilere mallarını satmaları için yer gösterilmesini istiyorum" dedi.

Bir başka vatandaş da "İlçede bir terminal yok. Adapazarına kalkan araçlar tıka basa dolduğu halde daha vaktimiz var. Adapazarı yolculuğumuz bizler için eziyet oluyor" şeklindw konuştu.

MHP İlçe Başkanı Ali Dertli kendilerinin Cumhur İttifakı ortağı olarak belediyeye destek verdiklerini, çözüm makamı olmadıklarını,ancak sorunlarınızı da muhalafat edercesine çözüm için Belediyeye ilettiklerini söyledi. Belediyenin maddi imkansızlıklar içinde olduğunu, Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın iyi niyetli olduğuna inandıklarını belirterek, kendisinin görev yaptığı dönem içinde ilçenin 3 önemli sorunu olan hayvan pazarı, terminal ve Yahyalı sanayi arasındaki bağlantı yolunun  mutlaka yapılacağı sözünü verdiğini belirterek "Bizler bunun takipçisi olacağız.  Sorunlarınız birer dosya hazırlayarak ilgili makamlara iletiyoruz. Sizler de takiçisi olun. Söz verildiği halde sorunlarınızı çözmeyen siyasilere seçimler sırasında mahallenize geldiklerinde gerekli hesabı sorarsınız"  diyen Başkan Dertli muhtar Hikmet Dinç ve mahalle halkına kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti.

MHP heyetinin Düzyazı ziyareti topluca çektirilen fotoğrafla tamamlandı. Kenan CERTEL
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil Tan
Kamil Tan - 7 ay Önce

1965 ten bu yana bu yol baş koymusve koymaga devam eden biri olarak Başkan ve İlçe yönetimini tebrik ediyorum bizler 12 Eylül öncesi Halis, Kamil, Cemal olarak MHP adinabuti köyleri dolasirdik, Bu gunkuyonetiminde dolasmasibeni geçmişe döndürdü. Birde gittiğiniz yerdeki eski arkadaşlarımızı da ziyaret ederseniz iyi olur diye düşünüyorum. K. TAN THY A.O.dan emekli müdür MHP üyesiyim

SIRADAKİ HABER