MHP'liler Akyazı meclisinden üzgün ayrıldı 

Akyazı Belediye Meclisinin Aralık ayı meclis toplantısı yapıldı. MHP'li üyeler önceki toplantıdaki önerilerinin gündeme alınmaması sebebiyle üzüldü 

MHP'liler Akyazı meclisinden üzgün ayrıldı 

Akyazı Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Bilal Soykan tarafından idare edilen meclis toplantısına 25 belediye meclis üyesi firesiz katıldı. Mecliste 11 ana ve bir de ilave gündemi görüşüp karara bağladı.
GÜNDEM DIŞI KONUŞMALAR
İlk sözü AKP'li Meclis Üyesi Özgür Özmen aldı. Kürüye gelen AKP'li Üye Özmen, göreve geldikleri günden Kasım ayı sonuna kadar Belediye olarak yapılan hizmetleri anlattı ve yapılanlar için başkan Soykan ile Daire Müdürlerine teşekkür etti.
MUHTARLARIN BÜTÇE SORUNU 
Daha sonra kürsüye MHP’li Meclis Üyesi Ahmet Çetin geldi. Çetin; ziyaret ettikleri Mahallelerde karşılaştıkları en önemli sorunun bütçe konusu olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Muhtarlarımızda bütçe olmadığı için hizmet yapamamakta ve hizmetin Belediye tarafından yapılmasını beklemektedirler. Muhtarlarımız ve Mahalle sakinleri kendi Mahallelerinden satılan yerlerden elde edilen gelirle Belediyenin kendi Mahallelerinde kullanması gerektiğini savunuyorlar. Haklı oldukları aşikar.  Biz de MHP grubu olarak onların bu haklı isteklerini sizlere bu kürsüden aktarmaya çalışıyoruz.” Ahmet Öztürk, Belediyenin sadece futbola destek verdiğini söyleyerek Belediyenin futbolun dışında kalan spor kulüplerine ve sporculara da destek vermesini istedi. 
FESTİVAL BİR BAŞKA BAHARA KALDI
Kürsüye son olarak yine MHP’li Meclis Üyesi Ergün Öztürk geldi. Öztürk bir önceki Meclis toplantısında dile getirdiği eski Akyazı Kaymakamı Cemalettin Özdemir isminin uygun görülebilecek bir yere verilmesini, yine Akyazı için önemli bir eksiklik olarak gördükleri bir festivalin yapılması konusunun bu toplantıda gündem yapılarak görüşülmesi arzularının gündem maddelerini incelediklerinde göremediklerini, bundan dolayı da üzgün olduklarını ifade etti. Öztürk, konuyla ilgili olarak; Yaşadığımız o asrın depreminde zamanın Kaymakamı Cemalettin Özdemir’in yaptıklarını hiçbir Akyazılı unutmaz ve unutmayacaktır. Ayrıca deprem sonrasında İlçemize kazandırdıklarını tekrarlamama gerek yok diye düşünüyorum. Biz MHP grubu olarak bunları düşünerek Kaymakamımızın adının bir yere verilmesini talep ettik ama dikkate alınmadığını görmenin de üzüntüsünü yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.  
Sakarya’nın birçok İlçesinde çeşitli isimler altında festivallerin yapıldığını bir kez daha tekrarlayan Ergün Öztürk, neden Akyazı’mızda olmasın diye sordu ve bu konuda yaptıkları çalışmaları yansıtan bir slayt gösterimi sundu. 
BAŞKANIN CEVABI
Oturumu yöneten Başkan Bilal Soykan AKP'li Meclis Üyesi Özgür Özmen’e şahsı, daire müdürleri ve yaptıkları hizmetleri için söylediği güzel sözler için teşekkür etti. Soykan; Ahmet Çetin’e cevap olarak da "Büyükşehir Belediyesine bağlanmasından sonra statüleri değişen ve Mahalle konumuna gelen yerleşim alanlarının kendilerine ait bütçelerinin de bu yasa gereği ortadan kalkmıştır. Tüm hizmetler artık tarafımızdan yapılmaktadır. O nedenle Muhtarlarımız bu konuda rahattırlar. Mahallelerimizde bulunan ve Belediyemiz uhdesine geçen bazı ihtiyaç fazlası yerlerin satışı yapılmaktadır. Elde edilen gelirler de yine o Mahallemizle birlikte Akyazı’nın tüm Mahallelerine imkanlar ve istekler ölçüsünde yapılan hizmetler için harcanmaktadır. Belediye olarak biz bu duruma çok dikkat ediyoruz" dedi.
FESTİVALE SICAK YAKLAŞTI
Belediye Başkanı Bilal Soykan, Ergün Öztürk’ün sorularına karşılık ise; "Belediye olarak biz cadde veya sokaklarımıza isim vermeye pek sıcak bakmıyoruz. Festival konusuna ise sıcak bakıyoruz. Hayvancılık ve Halkoyunları festivalinin içine Akbalık güreşlerini de dahil ederek bu konuyu hayata geçirebiliriz. Ancak bunu önümüzdeki Sonbahar aylarında tekrar konuşalım" cevabını verdi. 
TOPLANTIYA BÜYÜK İLGİ
Akyazı Belediyesi Meclis toplantısını MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, Kuzuluk Orta Mahalle Muhtarı  Murat Çakmakçı, Harunusta Mahalle Muhtarı Mevlüt Gedik ile bazı vatandaşlarda yakından takip etti.

KENAN CERTEL
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER