MHP’den şampiyonlara kutlama

Akyazı Belediye Meclisinin MHP’li üyeleri, Badmintonda Balkan ve Türkiye Şampiyonu olan genç sporcuları ziyaret ederek başarılarından dolayı kutladı

MHP’den şampiyonlara kutlama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akyazı ilçe Başkanı Ali Dertli ve Akyazı Belediye Meclisinin MHP’li üyeleri Ergün Öztürk, Furkan Çakıroğlu ve Ahmet Çetin; Badminton Milli takım antrenörleri Adnan Bak ve Duygu Kar tarafından çalıştırılmakta olan Akyazılı Badminton sporcularının antrenmanını ziyaret ederek Balkan ve Türkiye şampiyonu olan sporcularını kutlayarak ödüllendirdi.
MHP heyeti Atatürk Kapalı spor salonunda Milli takım antrenörleri Adnan Bak ve Duygu Kar tarafından karşılanan heyet bir süre antrenmanı izledi. Badminton sporunu ilk defa izlediklerini ifade eden MHP heyeti antrenörlerden badminton ile ilgili bilgi alırken, Şampiyon sporcular son Türkiye ve Balkan şampiyonu Zülal Pekez, Şeydanur Biçer ve Hüseyin Akif Koç ile tanıştılar. Kendilerini başarıları ile Akyazı’nın adını Türkiye ve uluslararası müsabakalarda başarı ile temsil ederek sesini duyurdukları için kendilerini kutladılar ve birer eşofman takımı hediye ettiler. Daha sonra şampiyonların kendi aralarında yaptıkları gösteri maçını izlediler.
Burada bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Ali Dertli Badminton sporunu ilk defa yakından görüp izlediklerini ifade ederek; “Zeka, güç ve çabukluğun bir arada olduğu bu sporda genç yaşta milli takıma kadar yükselip uluslararası düzeyde şampiyonluklar kazanmak oldukça zor olsa gerek. Sizleri ve sizleri yetiştiren hocalarınızı canı gönülden kutluyoruz. Başarılarınızın devamı ile her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” dedi.
Antrenörler Adnan Bak ve Duygu Kar ise “bu ziyaretiniz ve destekleriniz  bizleri oldukça memnun etti. Bu desteklere ihtiyacımız vardı. Sporcularımıza moral verdiniz. Bu gençler büyüdükçe başarılar da büyüyerek devam edecek” dedi.

Kenan CERTEL
ŞAMPİYON BADMİNTONCULARIN ELDE ETTİKLERİ BAŞARILAR:
Hüseyin Akif Koç:
11 yaş altı tek erkekler ve çift erkekler Türkiye şampiyonluğu, 13 yaş altı tek erkekler ve çift erkekler Balkan şampiyonluğu, 15 yaş altı tek erkekler ve çift erkekler  Türkiye şampiyonluğu ve 15 yaş altı Avrupa seçmelerinde tek erkekler ve çift erkeklerde Türkiye Birincisi.
Şeydanur Biçer: 17 yaş altı Uluslar arası Çift Bayanlar ikincisi
Zülal Pekez: 11 Yaş altı Çift Bayanlar Türkiye Şampiyonu,  tek bayanlar Türkiye üçüncüsü, 13 Yaş altı çift bayanlar Türkiye şampiyonu ve 13 yaş altı çift bayanlar Balkan Şampiyonu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE