Misafirliğe gittiler cezayı yediler

Pamukova'da bir kişi komşusuna misafir geldiğini polise ihbar etti. Yasak olmasına rağmen misafirliğe giden iki aile ile misafir kabul eden 3 ailenin reisine 9 bin 450 TL para cezası kesti

Misafirliğe gittiler cezayı yediler

Sakarya’da ilk misafirliğe gitme cezası Pamukova’dan geldi. Koronavirüs salgının pik yaptığı dönemde Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’da misafirliğe gitmeleri yasaklamıştı. Ancak bu yasağı ciddiye almayanara ilk ceza kesildi.

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Elperek Mahallesi'nden gelen bir ihbarı değerlendirerek, yasak olmasına aldırmadan misafirliğe giden ve misafir kabul eden 3 ailenin reisine 9 bin 450 TL para cezası kesti.

 Pamukova'da polise gelen bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler verilen adrese giderek evde kimlik kontrolü yaptı.

Ekipler adreste oturan aile haricinde 2 aileden toplam 8 kişinin misafir olarak evde bulunduğunu ve yine Pamukova'da ikamet ettikleri anlaşıldı. Ekipler Elperek Mahallesindeki evde yaptığı denetimde, ev sahibine ve misafirlikte olan ailelerin reislerine 3 bin 150'şer lira olmak üzere toplamada 9 bin 450 lira idari para cezası uyguladı. Misafirlikte olan iki aile evlerine gönderilirken normalde kişi başına yazılması gereken ceza bu kez uyarı amaçlı sadece aile reislerine uygulandığı öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 22:31
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekler ACITIR !
Gerçekler ACITIR ! - 1 ay Önce

Ev alma! KOMŞU AL!

Altın madalya takın ihbar edene covid 19 önledi ayni evde adam covidli aileye gecmiyor biz nelerle ugraşıyoz
Altın madalya takın ihbar edene covid 19 önledi ayni evde adam covidli aileye gecmiyor biz nelerle ugraşıyoz - 1 ay Önce

rivaldo54

...
... - 1 ay Önce

Torpille girdiği bankacılık işinden mesaisi biter bitmez anasına bıraktığı çocuğunu saatlerce karı koca yemek çay, kahve keyfi yaparak misafir yasağını ihlal ederek kalan insanlara hiç kimse bir yaptırım uygulanmaz zaten. Hayatı torpil ve geçimsizlik üstüne kurulu tipler hep cezasız kalır. Başka bankada görümcesi üst düzey yönetici olunca torpil de kolay oluyor zaten.