Öğrenciler ulaşım ücretinden şikayetçi

Akyazı MYO öğrencileri ve ilçe protokol üyeleri düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Öğrenciler istek ve taleplerini dil getirirken, ulaşımda öğrenci ücretlerinin fazla olduğunu vurguladılar.

Öğrenciler ulaşım ücretinden şikayetçi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne (SUBÜ) bağlı Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü ve Akyazı Belediyesi işbirliğiyle okulda sabah kahvaltısı düzenlendi. Öğrenciler ve ilçe protokolün katıldığı kahvaltıda, öğrencilerin istek ve talepleri dinlendi. Kaymakam Yakup Güney ve Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın önderliğinde gerçekleşen kahvaltıda öğrenciler sosyal alanların eksikliğinden bahsetti. Okullarının çevrelerinde ki eksiklikleri de dile getiren öğrenciler, okul çevresinde aydınlatma ve güvenlik eksikliklerinin giderilmesini istedi.
SORUNLARI SIRALADILAR
İlçe içinde ulaşımı sağlayan minibüslerin okullarının gönünden geçmediğini bu nedenle yaşadıkları mağduriyeti aktardı. Öğrenciler aynı zamanda  minibüslerde öğrenci ücretlerinin fazla olduğunu ve indirilmesi gerektiği yönünde taleplerini ilettiler. Öğrenciler ilçede sosyal faaliyetlerin de yapılması isterken, bir öğrenci ise festival gibi bir etkinliklerin arttırılmasını istedi.  Öğrencilerin taleplerini sıralamasının ardından, Kaymakam Yakup Güney ve Belediye Başkanı  Bilal Soykan  birer konuşma yaptı. Kaymakam Güney ve Başkan Soykan, öğrencilerin kendilerine birer emanet olduğunu vurguladılar.
‘GEREKEN YAPILACAK’
Kaymakam Yakup Güney ile Belediye Başkanı Bilal Soykan “ Dinlediğimiz haklı taleplerinizi en kısa zamanda giderme, özellikle de asayiş, sizleri taşımakta olan araçların okul önüne kadar gelmeleri hususunda ve taşıma ücretlerinde indirim yapılması ile ilgili taleplerinizi değerlendirip sizlerin istekleri doğrultusunda bir sonuca varabilmek için gayret göstereceğiz “ dediler Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Aydın Şenol da yaptığı konuşmada kahvaltılı toplantının düzenlenmesinde kendilerine katsı sağlayanlara, katılanlara ve öğrencilerin sorunlarını dinleyerek çözümü hususunda güvence veren yetkililere teşekkür etti. Kenan Certel/AKYAZI
 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort