Olta Balıkçıları Karasu’da Buluştu

Karasu Belediyesi ile Lodos balıkçılığın ortaklığında düzenlenen “Karasu Belediyesi Ulusal Lüfer Balığı Yakalama Yarışması” yoğun katılımla tamamlandı.

Olta Balıkçıları Karasu’da Buluştu

Samsun’dan Eskişehir’e, İzmir’den Bursa’ya ülkenin birçok farklı kentinden olta balıkçılığı tutkunları Karasu Belediyesi ile Lodos balıkçılığın düzenlediği Lüfer Balığı yakalama yarışmasında bir araya geldiler.
Cumartesi günü Karasu’ya gelen olta balıkçılığı tutkunları ilk gün kamp kurarak yarışma öncesi hazırlıklarını tamamladılar. Pazar günü, günün ilk saatlerinde başlayan yarışma heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli anlara şahitlik etti. Aşağı Aziziye Mahallesi Akkum mevkiinde düzenlenen yarışmayı Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Ağun, İsmail Karakaş, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç ve Su Ürünleri ve Balıkçılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman takip etti.

Organizasyonun öncülüğünü yapan Mehmet Bingül; “Gelirinin tamamen şehit ailelerine bağışlanacağı ve Karasu Belediyesi ile Karasu Olta Balıkçıları tarafından organize edilen Lodos Balıkçılık Ulusal Lüfer Yarışmasını hafta sonu gerçekleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışmacılarımız oldu. İlçemizde bir İlk olan ve Akkum mevkiinde yapılan yarışma için Gıda Tarım Bakanlığı’ndan özellikle iznimizi aldık ve ardından ülkemizin önemli distribütörlerinden Lodos Balıkçılık ile sponsorluk anlaşmamızı gerçekleştirdik. İlçemiz turizmine katkısı olduğunu düşündüğümüzden Belediyemizle ve ilçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile koordineli olarak hareket ettik. Güzel bir organizasyon olduğu düşüncesindeyim. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Lodos Balıkçılığa, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Kemal Ataç’a, Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personellerine ve özellikle Karasu Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı’ya teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Olta balıkçılarının kamp alanını ziyaret eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “İlçemizde ilk defa olta balıkçılığı anlamında bir yarışma düzenliyoruz. Ulusal Lüfer Balığı Yakalama Yarışması aslında bir yarışmadan öte kaynaşma ve tanışma gibi oldu. Akşam kamp kuran sporcular, sabah yapılacak yarışma öncesi bir taraftan hazırlık yaparken diğer taraftan da moral depoladılar. Ülkemizin birçok ilinden yarışmaya gelen misafirlerimiz oldu. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile görüşmeler yaparak önümüzdeki senelerde Lüfer Balığı Yakalama Yarışmasını geleneksel hale getirebiliriz. Organizasyonda emeği geçen Mehmet Bingül hocama, Lodos Balıkçılığa ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet bingül
mehmet bingül - 1 yıl Önce

yarışma sonu ben bu şekilde bir açıklama yapmadım. benim tek kare resmimi bulamamışken yarış sonu ifadelerimi lütfen ya olduğu gibi verin ya vermeyin

SIRADAKİ HABER