Ölümünde korona iddiası vardı

Şehirde dolaşan koronavirüs söylentilerinden bir tanesi de geçtiğimiz Cuma günü Ferizli İstiklal mahallesinde ikamet eden 64 yaşındaki Nurhayar Argün'ün ölümüyle ilgili virüs söylentileriydi.

Ölümünde korona iddiası vardı

Sakarya'nın Ferizli ilçesinde İstiklal Mahallesi'nden gelen ihbar ve söylentiler neticesinde yapılan araştırmada koronavirüs duyumlarının aslının olmadığı anlaşıldı. 

Şöyle ki; vefat eden yaşlı kadın yaklaşık 40 gün önce Yalova'da yoğun bakım ünitesine tedavi için yatırılmış. Cuma sabahı saat altı sıralarında hayatını kaybetmiş ve aynı gün yakınları tarafından hastaneden alınarak Ferizli’ye getirilmiş. 

Hastane yoğun bakımında hayatın kaybeden Nurhayar Argün’ün cenazesi ikindi vakti İstiklal mahalle camiinden kaldırılarak yeni yapılan Büyükşehir belediyesi mezarlığına defnedilmişti.

Anlaşılan o ki Coronavirüs nedeniyle sosyal mesafeyi korumak adına cenazelerde boşlukların oluşturulması ölen kişinin virüs olduğu algısı yaratmakta olduğu tahmin ediliyor.

Zaruri durumlarda bir araya gelen insanların mesafeli durmaları gerekmekte olduğundan cenazede de durum aynı olmaktadır. 

Bu hareketler virüs olduğundan değil yakalanmamak için alınan tedbirlerdir.

Dolaysıyla bu söylentilerin aslı olmadığı ve şu ana kadar da olumsuz bir duruma rastlanmadığı öğrenildi.

Mustafa Üstübi

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 13:20
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER