Pamukova’da sancılı eğitim!

Pamukova da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 5 mahallenin taşımalı eğitimde yaşadığı sorunlarla başladı. 5 mahalleye servis verilmedi. Toplu taşıma araçlarına binerek okullarına gitmeye çalışan öğrenciler, 1 km yol yürümek zorunda kalırken, kantinde tost, bisküviye talim etti.

Pamukova’da sancılı eğitim!

TOPLU TAŞIMA İLE 
Pamukova Mekece, Pınarlı, Bacı, Turgutlu ve Teşvikiye mahallerinden çocuklarını Taşımalı Eğitim ile İlçedeki Liselere gönderen öğrenci velileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2019-2020 eğitim öğretim yılında taşımalı eğitim kapsamı dışında bırakıldıklarını, bu nedenle servis verilmeyeceğini toplu taşıma araçları Özel Halk otobüsleri ile öğrencilerin okula gideceğinin duyurmasına tepki göstermişlerdi.

ÇOCUKLAR PERİŞEN
Öğrenci velileri, özel halk otobüsleri ile okula gitmelerinin bir çok olumsuzluğu beraberinde getireceğini, servis aracı verilmeyen öğrencilerin taşımalı eğitim dışında tutulduğunu okulda öğle yemeği  problemi yaşanacağını, masrafların artıp, çocukların güvenli taşınamayacağı gerekçesi ile Kaymakam Recai Karal, Belediye Başkanı Güven Övün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Demir ile görüşmüş ancak bir sonuç elde edememişlerdi. Geçtiğimiz pazartesi günü okulların açılması ile velilerin tepkilerinde ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. Özel Halk Otobüsü ile okullarının önüne kadar götürülen öğrenciler, okul çıkışında Özel Halk otobüsünün gelmemesi sonrası yaklaşık bir kilometre yürüyerek otobüs durağından Halk otobüsüne binmek zorunda kaldılar.

ÖZEL SERVİS ARAÇLARI
Toplu taşıma araçlarına çocuklarını bindirmek istemeyen öğrenci velileri Özel servislerle anlaşırken, karşılıklı şikayetler halk otobüslerini ve özel servisleri zor duruma sokarken, olan öğrencilere oldu. Arkadaşları okulda yemek yerken onlar kantinden tost, bisküvi yedi. Özel servis ile okula gelseler dahi, taşımalı eğitimden yararlanmadıkları için okulda yemek verilmeyen öğrenciler okul kantinlerinden, tost ve bisküvi ile karnını doyurmak zorunda kaldı. Yaşanan bu sorunlar Pamukova da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Taşımalı eğitimin sancılı başlamasına neden olurken, veli ve öğrenciler duruma tepkili.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 11:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER