Sakarya’yı doğa sporlarının merkezi yapmak için… 

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Hendek’te çeşitli temaslarda bulunurken, Sakarya’nın doğa sporlarının merkezi olması için tüm paydaşlarla çalışma yapacaklarını söyledi. 

Sakarya’yı doğa sporlarının merkezi yapmak için… 

Vali Çetin Oktay Kaldırım, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Hendek İlçesini ziyaret etti.
İlk olarak Hendek Kaymakamlığına uğrayan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kaymakam Halil İbrahim Acır, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya ile bir araya gelerek ilçedeki çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra Hendek Adliyesine geçerek burada Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya’yı ziyaret eden Vali Kaldırım, herkese görevlerinde başarılar diledi.
Vali Çetin Oktay Kaldırım, ziyaretin ardından Kaymakam Halil İbrahim Acır, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ile birlikte Keremali Dağı eteklerinde yer alan Gölyayla Gölünün etrafında incelemelerde bulunarak projeleri masaya yatırdı. 

 Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın doğal güzelliklerini bünyesinde barındıran Gölyayla Gölünün tüm yönleriyle turizm, gençlik kampları, macera ve doğa sporları açısından uygun bir alana sahip olduğunu belirterek, ilimizin yeni nesil turizm, gençlik kampları, macera ve doğa sporlarının merkezi olması için tüm paydaşlarla birlikte ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.
Keremali Türbesini de ziyaret edip dua eden Vali Kaldırım, daha sonra ilçeden ayrıldı.
 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE