‘Sakin Şehir’ sakinleri tepkili!

Taraklı merkezinden çevre mahallelere ulaşımın sağlandığı köprü ve virajda yaşanan kazalar ‘Sakin Şehir’ sakinlerini bıktırdı

‘Sakin Şehir’ sakinleri tepkili!

Taraklı ilçe merkezinden İçdedeler, Dışdedeler, Uğurlu Mahallesi ve Karagöl yaylasına ulaşımın sağlandığı Aksu deresi üzerindeki köprü ve hemen öncesindeki viraj bölge sakinlerini bıktırdı. 

Mevcut köprünün çok eski olduğu için köprünün, araç trafiği için yetersiz kaldığını anlatan bölge halkı, sorunlarını çözüm beklediklerini ifade etti.
Köprünün ayaklarında, yer yer deforme olan bölümler olduğunu söyleyen bölge halkı köprünün tehlikeli olduğunu belirtti. 

VİRAJ DA SIKINTILI KÖPRÜ DE 
Dar köprüden iki aracın aynı anda geçmesinin mümkün olmadığını, biri geçerken diğerinin beklemek zorunda kaldığını anlatan mahalle sakinleri "Taraklı’ya giderken köprüden önceki viraj nedeniyle sürekli kazalar meydana geliyor, köprünün de genişletilmesini istiyoruz. Bu köprünün ihtiyaca cevap verecek şekilde genişletilmesini ve sağlamlaştırılmasını istiyoruz. Defalarca ilgilileri sıkıntıyı iletmemizi rağmen şimdiye kadar herhangi bir çalışma yapılmadı. Can ve mal kaybı yaşandıktan sonra mı önlem alınacak? Yetkililerden bu durumun çözülmesini istiyoruz" diye konuştu. 
Öte yandan, söz konusu yolda bir kaza daha yaşandı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 08:36
banner3
YORUM EKLE