Sapanca Belediyesi’nden aşure ikramı

Sapanca Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak dağıtılan aşure bu yılda Güner Ekici Park’ında vatandaşlara dağıtıldı.

Sapanca Belediyesi’nden aşure ikramı

sakaryayenihaber.com –

Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Han, İlçe Jandarma Komutanı Recep Çelik ve Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, meclis üyeleri, daire müdürleri muharrem ayına mahsus geleneklerden biri olan aşure dağıtımına katıldılar.

Aşure paylaşmanın, dayanışmanın ifadesi

Rüstempaşa Camii karşısında bulunan Güner Ekici Park’ında maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları dahilinde vatandaşlara aşure dağıtan Başkan Özen; “Milletimiz komşularına, dost ve akrabalarına yılda iki defa güzellik dağıtır. Birisi kurbanda et, ikincisi de aşuredir. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazi anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır” dedi.

 

Başkan Özen ve beraberindeki heyet Sapanca Kapalı Pazaryeri,  Kırkpınar Merkez Camii, Kurtköy Merkez Camii, Muhammet Safitürk Parkı ve Yeni Camii de vatandaşlara aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

,

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 23:34
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER