Sapanca Belediyesi’nden okul bahçelerine bakım

Sapanca Belediyesi, bilim kurulunun kararı ile belirlenen tarihte açılacak olan, ilçedeki tüm okulların bahçe temizliklerine başladı.

Sapanca Belediyesi’nden okul bahçelerine bakım

Sapanca Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki okulların bahçeleri ve yeşil alanları başta olmak üzere çeşitli alanlarıyla yakından ilgileniyor. Büyüyen yabani otlar temizlenirken, bahçelerdeki çimler de biçiliyor. Kısa süre sonra açılması planlanan okulları eğitim öğretime hazır hale getirmek için ekipler çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Kurallara önem vermeleri gerekmekte
Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, okulların tüm ihtiyaçlarıyla imkânlar ölçüsünde yakından ilgilendiklerini söyleyerek, “Geleceğimizin ve ülkemizin teminatı yavrularımızın daha temiz daha ferah ortamlarda eğitim görmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim-öğretim döneminde sürekli olarak temizlediğimiz okullarımızı şu dönemde de çocuklarımız için hazır hale getirmek için çalışıyoruz. Belediye bünyemizde çocuklarımızın eğitim aldıkları okullarında ivedilikle sorunlarının giderilmesi için açmış olduğumuz “Okul Hizmet Ofisi” her zaman eğitimcilerimizin hizmetindedir. 2020-2021 yılı eğitim öğretim döneminde ders başı yapacak olan tüm yavrularımıza, gençlerimize ve öğretmenlerimize şimdiden başarılar diliyorum. Bu süreçte okul yönetimlerine ve tüm büyüklere önemli görevler düşeceğini biliyoruz. Çocuklarımızın da maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka önem vermeleri gerekmektedir” dedi.

Çocuklarımız okul öncesi bilinçlendirmeli
Başkan Özen, “Bu süreci uyarıları dikkate alarak ve tedbiri elden bırakmayarak sağlıklı bir şekilde geride bırakacağız yeter ki maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edelim. Yarınlarımızın normale dönmesi için Sağlık Bakanlığımız tarafından belirtilen tüm uyarılara riayet etmeliyiz. Anne ve babalar tarafından çocuklarımız okul öncesi mutlaka maske, temizlik ve sosyal mesafe konularında bilinçlendirilmeliler. Sonrası okul yönetici ve öğretmenlerimizin hassasiyetleriyle inanıyorum ki üstesinden gelinecektir” şeklinde konuştu.


 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER